9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 11 Квітня, 2021

9 українських Youtube-каналів, які розповідають про науку

 • В Україні з’являється все більше різноманітних проектів, присвячених наукі та науковим розробкам

  Останніми роками в Україні з’являється все більше різноманітних проектів, які популяризують науку та присвячені науковій діяльності. Серед таких проектів є і відкриті лекції і відео-експеріменти і “дні науки” та ін.

  Національний Промисловий Портал, з посиланням на видання kozakorium презентує добірку українських Youtube-каналів, які дозволяють пізнавати світ, не виходячи з дому:

  1. Ймовірно, найпопулярнішим україномовним каналом є Цікава наука, яка має  понад 11 тисяч підписників. Автор каналу – шкільний учитель з Рівненщини Віталій Шевчук. Він створив його, намагаючись вирішити нестачу наочних матеріалів для учнів. Проект уже переклав та озвучив понад 100 відео таких відомих у світі каналів як: MinuteEarth, AsapScience, MinutePhysics, Stated Clearly, TED, TED-Ed, Veritassium та інших.

  2. Відкритий науково-популярний лекторій 15X4 TALKS. Тут можно знайти розповіді: про алергію, астероїди, ДНК, аварію на ЧАЕС, мутантів тощо.

  3. Alpha Centauri Ukraine створена групою ентузіастів, які перекладають західні наукові ролики. Головна мета проекту – популяризація науки і розвиток наукової думки у всіх людей. Зараз на каналі 18 відеороликів.

  4. На каналі 360 НАУКА можна знайти біографії вчених, дослідження космосу, відео з різних галузей та цікаві наукові факти. Відео оформлено у вигляді подкастів з нарізкою тематичних фото.

  5. Пояснення різних наукових термінів і відповіді на запитання, які стосуються науки  дуже просто, цікаво та зрозуміло відбуваються на каналі LACUNA.

  6. Канал НАУКА ТА ВСЕСВІТ перекладає та озвучує українською наукові відеоролики про сучасні дослідження Всесвіту, природи і людини. Відео сподобаються тим, хто цікавиться сучасністю та хоче знати, яким буде майбутнє.

  7. Канал TOBEUKRAINIAN перекладає іноземні відеоролики українською мовою. Тут вивчати математику, фізику, хімію, біологію та інші шкільні предмети, які здавалися нудними, стане цікаво. Творці перекладають такі популярні наукові канали як Vsause, Vsause3, Numberphile, Harvard Medical School.

  8. На каналі МАЙСТЕРНЯ ОЗВУЧЕННЯ ви знайдете професійний переклад та аозвучування цікавих та важливих короткометражок.

  9. Для любителів археології ви можете спробувати Youtube-канал Про що розповідає археологія.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами...

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».Передає Національний Промисловий Портал з...

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного виконання замовлень Міноборони кореспондентам АрміяInform...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва автобусів Karsan.

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в рамках підписання Меморандуму про співпрацю Університету...

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку наркотичних засобів.

  Зараз читають

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».

  Львів може приєднатися до проєкту приміського залізничного сполучення City Express

  До проєкту приміського сполучення City-Express, запуск якого запланований на першому етапі в Києві, Харкові та Дніпрі, може...

  В Україні розробляють нову систему ціноутворення в дорожній сфері

  "Укравтодор" повідомив, що з 25 березня почила роботу ініціативна група, основне завдання якої - запуск в Україні...

  Пошуково-рятувальна служба відремонтує адміністративну будівлю в Бердянську

  Казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» реконструює будівлю Морського рятувального підцентру КП “МПРС” у місті Бердянськ Запорізької області.