9.5 C
Alba Iulia
Субота, 6 Березня, 2021

“Запорожець” для радянської армії

 • Після Другої Світової Війни в Радянському Союзі в армії у ролі легкого всюдеходу використовувався позашляховик ГАЗ-69, також була і спеціалізована амфібія на його базі – ГАЗ-46. Але попри всі їх позитивні сторони досвід війни у Кореї показав потребу армії у малому плаваючому позашляховику.

  ЛуАЗ-967 зі встановленим автоматичним гранатометом АГС-17

  З метою розробки необхідного автомобіля у Науково-дослідному автомобільному та автомоторному інституті у 50-х роках розпочали розробку такого транспортника.

  В 1957 році вже був представлений дослідний зразок з мотоциклетним двигуном та склопластиковим корпусом, який був побудований на сталевій основі.

  Тоді випробування виявили ряд недоліків конструкції як корпусу, так і агрегатів трансмісії. Окрім того було визнано недостатню потужність двигуна для такої машини.

   

  У 1961 році було виготовлено два нових прототими:

  • НАМИ-032С зі склопластикового кузову
  • НАМИ-032 з суцільнометалевого кузову

  Обидва прототипи мали мотоциклетний двигун.

  Роком пізніше було визначено подальшого розробника цього позашляховика – Запорізький автомобільний завод.

  ЛуАЗ-967

  Вже у 1965 році конструкторами ЗАЗ на базі існуючих напрацювань був створений прототип автомобіля-транспортера ЗАЗ-967. Хоча у прототипі все ще стояв мотоциклетний двигун, але конструктори заклали у конструкцію встановлення чотирьох циліндрового V-подібного двигуна МеМЗ-966 від автомобіля, що серійно виготовлявся на Запорізькому автомобільному заводі – ЗАЗ-965 “Запорожець”

  Останні прототипи 1966 – 1967 років з розширеним капотом послужили безпосередньою основою серійних транспортерів переднього краю (ТПК) ЛуАЗ-967. Дослідні зразки проходили заводські випробування в Запоріжжі, в 21 НДІ та й у далеких пробігах, що досягали гір Паміру.

  ЛуАЗ-967

  За їх результатами протягом двох наступних років були зібрані і знову випробувані прототипи третьої серії ЗАЗ-967 з новим 27-сильним двигуном, що стали основою автомобіля ЛуАЗ-967 який серійно виготовлявся на Луцькому автомобільному заводі в різних модифікаціях до 1989 року.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Український корвет добудовуватимуть як фрегат ближньої морської зони

  Міністерство оборони хоче добудувати корвет «Володимир Великий» проєкту 58250 як багатофункціональний фрегат ближньої морської зони.

  Україна домовилася зі SpaceX про запуск українського супутника

  Компанія SpaceX погодилася запустити на орбіту український супутник Січ 2-1. Домовленості про запуск були досягнуті минулого тижня під час переговорів з компанією....

  Запуск київського City Express обійдеться в десять мільярдів гривень

  В Україні 22 лютого анонсували реалізацію проєкту приміських поїздів City Express в Києві, Дніпрі та Харкові. Голова правління АТ "Уркзалізниця" Володимир Жмак...

  На Прикарпатті побудований новий пішохідний міст через річку Прут довжиною 300 метрів

  На Прикарпатті, в селі Воскресинці Коломийського району Івано-Франківської області, через річку Прут побудували новий пішохідний міст.Про це повідомив...

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для технології прямого відновлення заліза).

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто Київ. Контракт підписаний між "Київпастрансом"...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та чеським концерном Witkowitz.

  Зараз читають

  Цьогоріч за кошти держбюджету “Укрзалізниця” закупить 85 пасажирських вагонів

  У 2021 році за кошти державного бюджету "Укрзалізниця" планує закупити 85 пасажирських вагонів.Про...

  На переправі Орлівка-Ісакча встановлять зарядну станцію для електромобілів

  Незабаром на території поромної переправи через Дунай, що з'єднує українську Орлівку і румунське місто Ісакча, з'явиться зарядна...

  Міноборони замовляє розробку РСЗВ з використанням найкращих напрацювань українських конструкторів

  Міноборони активізує створення нової реактивної системи залпового вогню, яка має прийти на заміну «Градам». Для цього об’єднають...

  Український корвет добудовуватимуть як фрегат ближньої морської зони

  Міністерство оборони хоче добудувати корвет «Володимир Великий» проєкту 58250 як багатофункціональний фрегат ближньої морської зони.