9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Квітня, 2020

25 грудня 1909 року у Києві народився Гліб Лозино-Лозинський

 • Рыбалка - купить товары для рыбалки в Украине

  Народився в сім’ї дворянина, присяжного повіреного 25 грудня 1909 року за «старим стилем», і позаяк у документи зміну дати не внесли, своїм днем народження вважав 25 грудня.

  Родина тривалий час мешкала в Кременчуку. Тут Гліб закінчив трудову школу (пішов одразу в 7-й клас), у професійно-технічній школі отримав фах слюсаря.

  1926 — поступив у Харківський механіко-машинобудівний інститут, який успішно закінчив 1930 року (кваліфікація «інженер-механік» за спеціальністю «Паротехніка»). За розподілом потрапив на Харківський турбогенераторний завод.

  1932 — перейшов на роботу в Харківський авіаційний інститут інженером науково-випробовувальної станції. Тут брав участь у розробці першого радянського газотурбінного двигуна (ГТД) РТД-1 (був використаний у важкому бомбардувальнику А.Туполєва).

  “Почалася громадянська війна і влада в місті стала постійно змінюватися. Хто у нас тільки не був… Поряд з нашим домом був міський суд. І нам на подвір‘ї завжди стояли автомобілі чергових “батьків міста”. І ми знали: якщо вночі заводять авто, значить, назавтра відбудеться зміна влади. Інколи, крім макухи, їсти було нічого. Пізніше, уже в Харкові, я бачив, як люди на вулиці падали й помирали від виснаження – у 1933-му році на Україні був голод…”

  1939 — переведений до Центрального котло-турбінного інституту (ЦКТІ, Ленінград). Разом з А. М. Люлькою розробляв проект авіаційної силової установки з поршневим двигуном і форсажною камерою.

  Початок 1941 р. — повертається в Україну (до Києва).

  Серпень 1941 р. — через наступ німецьких військ евакуйований до Куйбишева.

  Березень 1942 р. — прийнятий до конструкторського бюро А.Мікояна, брав участь в організації серійного виробництва родини літаків МіГ. Згодом разом із КБ А.Мікояна переїхав до Москви.

  По-справжньому талант Г.Лозино-Лозинського як організатора та конструктора розкрився під час створення авіаційно-космічної системи «Спіраль», яка мала бути радянською відповіддю на створення в США ракетоплана «Х-15».

  Багаторазова авіаційно-космічна система (АКС) «Спіраль» складалася з орбітального пілотованого літака з ракетним прискорювачем та гіперзвукового літака-розгонника. Запуск орбітального ступеня повинен був відбуватися на висоті 24-30 кілометрів на швидкості, що в 6 разів перевищує швидкість звуку.

  Після успішного польоту американського багаторазового корабля «Спейс Шаттл» 1972 року проект «Спіраль» був зупинений.

  kpi.ua

  1976 року очолив Науково-виробниче об’єднання «Молнія», якому була доручена розробка багаторазового орбітального корабля «Буран» як відповідника «Шаттлу». Планувалося оснастити «Буран» медоко-психологічним комплексом «Оцінки, контролю і регуляції психофізіологічного стану людини-оператора». Розробку комплексу здійснювала лабораторія психофізіології Науково-дослідного Інституту психології (м. Київ) Контроль за виконанням досліджень здійснював начальник відділу 250 А. Г. Карімов.15 листопада 1988 року радянський «Буран» здійснив свій перший (й останній) космічний політ. Через фінансові й інші проблеми СРСР скоротив свої космічні програми, у тому числі й програму «Буран».

  В кінці 1980-х років Г.Лозино-Лозинський разом з групою однодумців паралельно основній роботі розробляв багаторазову авіаційно-космічну систему «МАКС». Цей проект був унікальним своєю низькою собівартістю, міг базуватися на звичайних аеродромах і «вписувався» в існуючі системи наземного комплексу управління космічними польотами.

  За матеріалами Вікіпедії.


  Про допомогу проекту

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Остані новини

  ХКБМ загрожує штраф за непоставку бронетранспортерів Нацгвардії

  Військова прокуратура подала позов до суду щодо стягнення з ХКБМ штрафних санкцій у понад 6,3 млн грн...

  Аеропорт Львів запустив програму міжнародних вантажних перевезень (фото)

  Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького запустив програму міжнародних вантажних перевезень. Відтепер місто поєднане зі столицею Латвії Ригою.

  Збройні сили випробовують вітчизняний 120-мм міномет «МП-120»

  На Чернігівщині тривають державні випробування дослідних зразків нового 120-мм міномету «МП-120», розробленого українськими виробниками, що має замінити радянські аналоги.

  У Миколаєві відкрили після ремонту пошкоджений ураганом понтонний міст (фото)

  3 квітня в Миколаєві завершився ремонт Інгульського понтонного мосту, який був пошкоджений в результаті сильних поривів вітру.Передає Національний Промисловий...

  Грошове забезпечення військових піднімуть у півтора раза

  Конкурентність військової служби на ринку праці зросте – рівень грошового забезпечення військових буде щонайменше на 50% вище, ніж середня заробітна плата в...

  Авіакомпанія МАУ відправила два далекомагістральних Boeing 777 на зберігання в Іспанію

  Два з трьох далекомагістральних літаків Boeing 777-200ER авіакомпанії МАУ сьогодні вирушили в іспанський аеропорт Турель на зберігання.Передає Національний Промисловий...

  «Нова пошта» закупила 2000 захисних костюмів для лікарень Чернівців

  Компанія «Нова пошта» оплатила пошиття 2000 спеціальних захисних костюмів для чернівецьких лікарів. Найближчим часом замовлення буде виконане і засоби індивідуального захисту доставлять...

  Завершити ремонт дороги Чугуїв-Мілове планують вже цього року (фото)

  На Харківщині триває ремонт автомобільної дороги державного значення Н-26 Чугуїв-Мілове. Повністю завершити ремонт траси шляхові служби планують вже цього року.

  Зараз читають

  Завершити ремонт дороги Чугуїв-Мілове планують вже цього року (фото)

  На Харківщині триває ремонт автомобільної дороги державного значення Н-26 Чугуїв-Мілове. Повністю завершити ремонт траси шляхові служби планують...

  У Збройних силах України скорочують посади 17 генералів

  В одному з інтерв'ю Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак розказав, що у Збройних силах скорочують посади 17...

  У Києві побудують пішохідний міст у формі хвиль

  У Києві планують побудувати новий пішохідний міст. Він простягнеться від Оболонської набережної до острова Оболонський. Міст буде...
  Волошин Павло
  Головний редактор Національного промислового порталу

  Також на цю тему