9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 18 Червня, 2021

Тіні Радянського Союзу: проект військового тягача

 • В середині 1950-х у радянських військових з’явилася необхідність в новому тягачі. Для конкурсу на заводі ЗіЛ була розроблений проект ЗіЛ-Е134 з колісною формулою 8×8. Це дозволяло забезпечити прохідність, порівнянну з гусеничними тягачами, а гумові шини – їздити по звичайних дорогах. Було побудовано в металі три зразка з різними кузовами. На основі сімейства прототипів ЗІС-Е134 був створений більш потужний колісний транспортер – ЗіЛ-134.

  «Зразок №1» був побудований 17 серпня 1955 на базі агрегатів автомобіля ЗІС-151 на потужностях СКБ ЗіЛ. На цій машині випробовувалися гідромеханічна передача, шини великого діаметра з підкачкою.

  ЗіЛ-Е134

  Навесні 1956 року в СКБ ЗіЛ був побудований плаваючий варіант ЗІС-Е134 з водометним рушієм, який отримав позначення “Макет №2”.

  Як і перший ЗІС-Е134, “Макет №2” мав чотири рівноразнесенних жорстко підвішених провідних моста, але, на відміну від “Макета №1”, мав герметичний корпус, посилений поздовжніми і поперечними балками. Схема трансмісії цієї амфібії і агрегати силового приводу були аналогічні “Макету №1”. Поворотними також були виконані передні дві осі. Всі колеса були оснащені системою регулювання тиску в шинах.

  «Зразок №1» на базі агрегатів автомобіля ЗІС-151

  На шосе машина повною масою 7,8 т досягала швидкості 60 км/год, а при русі на плаву (за допомогою водометного рушія) – до 6 км/год.

  Поряд з ЗІС-Е134 “Макет №2” в тому ж 1956 році був побудований автомобіль з колісною формулою 6х6, що отримав позначення “Макет №3”. Його мости також були одно рознесені, а керованими були зроблені передня і задня осі. Метою побудови макета було дослідження впливу питомих тисків всюдихода на його прохідність.

  Автомобіль випробовувався з двома типами шин – розмірності 14.00-18 і 16.00-20. Крім того, автомобіль також випробовувався в режимі колісної формули 4х4, для чого колеса середнього моста демонтувались.

  Споряджена маса на шинах 14.00-18 – 2850 кг; на шинах 16.00-20 – 3150 кг; на чотирьох шинах 16.00-20 – 2730 кг. Двигун 6-циліндровий, рядний, карбюраторний. Потужність – 78 к.с.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека –...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Національний університет оборони України представив свої досягнення на виставці «Зброя та безпека»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» Національний університет оборони України імені Івана Черняховського уже традиційно презентує результати своїх досліджень...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизовані термінали у трьох містах України (фото)

  Щоб зберігати швидкість доставлення при зростанні обсягів відправлень, компанія "Нова Пошта" продовжує відкривати автоматизовані термінали. У травні три нових об'єкти були запущені...

  Alstom готовий локалізувати до 35% виробництва локомотивів в Україні

  Французький концерн Alstom готовий поступово локалізувати до 35% виробництва і обслуговування локомотивів в Україні, а продуктивну діяльність планується перенести в Україну, починаючи...

  «ВК Система» представила на «Зброя та безпека» нову броньовану медичну машину (фото)

  У Києві на міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» науково-виробнича компанія «ВК Система» представила одну з новинок заходу - броньовану медичну...

  Військовим метрологам передали сучасну мобільну лабораторію

  Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, який розташований у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки УА2-4/А на базі автомобіля МАЗ.

  Зараз читають

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.

  Тривають практичні випробування нового кулемета КТ-12,7 для БМ «Оплот» (відео)

  Протягом двох останніх тижнів тривають практичні випробування оновленого великокаліберного кулемета КТ-12,7 для БМ «Оплот».

  У Дніпрі запустили найдовший штучний струмок в Україні (фото)

  Одна з найбільш відомих пішохідних вулиць Дніпра, яка має назву Катеринославський бульвар II, вже стала новою візитною...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.