9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 25 Січня, 2022

Тіні Радянського Союзу: дослідна самохідна артилерійська установка 2С21 «Мста-К»

У 1980-ті роки до СРСР докотилась «мода» на колісні САУ. У західних країнах використання таких самохідних артилерійських установок давало істотні тактичні переваги перед гусеничними САУ – перш за все збільшувалася швидкість переміщення та з’являлася можливість швидкої зміни вогневої позиції. Але це на Заході з його добре розвиненою дорожньою мережею, як радянські генерали планували використовувати такі САУ не зрозуміло.

Тем не менш в 1985 році Військово-промислової комісії МО СРСР офіційно започаткувало роботи зі створення 152-мм дивізіонної самохідної колісної гаубиці. Вона отримала індекс ГРАУ 2С21 та назву «Мста-К». Фактично це був колісний варіант гусеничної «Мста-С» з броньованою артилерійською частиною і дальністю стрільби до 25 км.

Після довгих пошуків було вибрано шасі – дослідне базове шасі від Кременчуцького автозаводу – КрАЗ ЧР-3130.

Його історія почалась ще у 1982 році, коли в експериментальному цеху автозаводу було зібрано два важких повнопривідних бескапотних шасі, максимально уніфікованих з вантажівками КрАЗ-260. На відміну від серійної продукції, ці машини отримали невластивий заводу індекс ЧР, який означав «Чертеж Разовый».

Фактично це була 16-тонна вантажівка з подовженою рамою, тентованим суцільнометалевим кузовом від автомобіля КрАЗ-260 та масивною невідкидної кабіною підвищеного розташування, в основі якої лежала кабіна від 260-го КрАЗу без переднього капота. За нею містився двигун V8 потужністю 360 л. с., пристосований до роботи на дизельному паливі, бензині, гасі або їх сумішах з ракетним пальним. Механічна 10-ступінчаста коробка передач розташовувалася в тунелі під кабіною. У другому виконанні кабіна мала спрощену передню облицювання, а складений тент вкладався в спеціальний ящик поруч з моторним відсіком.

blank

Основні роботи велися у відділенні № 2 Центрального науково-дослідного інституту «Буревісник». До 1987 року був закінчений технічний проект нової самохідної гаубиці, а також виготовлений дослідний зразок на базі автомобіля КрАЗ-ЧР-3130, який отримав після доопрацювань позначення КрАЗ-6316. Однак, через необхідність суттєвого доопрацювання базового шасі для дотримання вимог, що пред’являлися Міністерством оборони до вантажівок КрАЗ-6316, Міністерство автомобільної промисловості прийшло до висновку про недоцільність подальших робіт в напрямку створення 152-мм колісних самохідних гаубиць. 17 жовтня 1987 Військово-промисловою комісією було прийнято рішення про припинення робіт по САУ 2С21 «Мста-К».

Тактико-технічні характеристики САУ 2С21 «Мста-К»

Бойова вага, т не більше 30,7
Екіпаж, осіб 5
Максимальна дальність стрільби:

  • ОФС, км 24,7
  • АР ОФС, км 29,06

Максимальна швидкість по шосе, км/год 85
Запас ходу по шосе, км 1000

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають