9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 27 Червня, 2022

«Шилка» однієї війни

Війна на Донбасі затребувала від військових буквально напруження усіх сил. Так на фронті з’явилися зразки бойової техніки, давно знятої з озброєння ЗСУ. Одним з них стала самохідна зенітна установка ЗСУ-23-4 «Шилка».

ЗСУ-23-4 «Шилка» має зварений корпус з противопульним і протиосколочна бронюванням. Він розділений на три відсіки: управління, розташований в передній частині машини, бойове відділення – знаходиться в її центрі і силовий відсік – в кормовій частині. На правому борту зенітної установки розташовано три люка, через які відбувається демонтаж та обслуговування обладнання машини, а також вентиляція агрегатів.

У башті «Шилка» встановлено счетверенну 23-мм гармату АЗП-23 «Амур» з темпом стрільби у 3400 снарядів на хвилину та дальністью в 2 км. Автоматика гармат працює за рахунок відведення порохових газів з каналу ствола. Подача патрона – бічна, з ланки стрічки з перекосом патрона. Стрічки знаходяться в патронних коробах. У вежі розташовані два короби, система для зведення зенітних автоматів – пневматична. База – аналогічна ЗРК «Куб», двигун – дизель В6Р.

До весни 2014 року це зенітні установки в Україні здебільшого перебували на зберіганні (так як після появи на озброєнні 30-мм «Тунгуски» з озброєння радянської армії знята): 20 одиниць в Вознесенську, 12 – в Ніжині, 10 – В Шепетівці, 8 – в «Десні» і 55 – в Балаклії (всього 105 машин). На озброєнні вони були тільки в складі дивізіону 36-ї бригади берегової оборони. Ці машини були захоплені російськими окупантами в Криму, були повернуті і в червні 2014 року склали основу оборони Миколаєва – їх поставили на блок-постах, але їх технічний стан був дуже поганий.

Пізніше ці 11 установок був передані 145-му ремонтно-відновлювального полку і частково відновлені та відправлені до війська.

З початком війни почалося відновлення парку «Шілок». У 2015 році Міністерством оборони був підписаний контракт з ремонтним заводом в Балаклії, де знаходилося максимальна кількість «донорів» для відновлення. Всього на сьогоднішній день вдалося поставити в стрій біля 30 ЗСУ-23-4 «Шилка».

Більшість з них знаходиться в другій і третій лінії оборони – у Покровському, Костянтинівці, Краматорську в складі різних механізованих бригад. Однак принаймні одна установка використовувалась на Авдіївській промці у 2016 році.

Тактико-технічні характеристики

Маса: 21000 кг.
Швидкострільість: 11 пострілів на секунду (кожна з гармат)
Максимальна дальність пострілу: угору 1500 м, поземно 2500 м.
Боєкомплект — 2000 пострілів (на всі чотири гармати разом)
Максимальна швидкість руху по шосе: 50 км/год
Запас ходу – 400 км

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають