9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

«Панцир дракона» для радянської міліції

 • На початку 1970-х років Міністерство внутрішніх справ СРСР прийняло рішення почати закупівлю бронежилетів для захисту особового складу. Але спочатку потрібно було вирішити проблему – спробувати створити вітчизняні жилети або закуповувати імпортні. Однак іноземної валюти в країні було обмаль, тому було вирішено почати власні розробоки. З проханням розробити бронежилет аналогічний поліцейському жилету компанії TIG (Швейцарія) керівництво МВС звернулося до НДІ Сталі.

  До 1974 року був розроблений бронежилет прихованого носіння ЖЗЛ-74, в якому була використана так звана “луската” схема розміщення бронеелементів. Вони представляли собою «лусочки» діаметром 50 мм і товщиною 2 мм з алюмінієвого сплаву АБТ (алюмінієва броня танкова) -101. Пізніше цей сплав став основою для проектування цілої серії легкоброньованих бойових машин для десанту – БМД-1, БМД-2, БМД-3.

  Бронеелементи розташовувалися в два шари, причому “лусочки” в шарах орієнтовані в різні боки, щоб уникнути поразки при ударі під кутами. Цим забезпечується висока надійність захисту від будь-якого холодної зброї.

  Складність конструкції ЖЗЛ-74 пов’язана з надзвичайно завищеними під час проектування як вимогами до захисту від холодної зброї, так і до необхідної площі захисту.

  Бронежилет закриває життєво-важливі органи і гарантовано захищає корпус від ударів ножем, заточуванням, шилом, спицею – від чого не завжди захищають кевларові бронежилети 1-2-го класів захисту, без твердих бронеелементів. Також він послаблює удари камінням, сокирою, ломом, іншою зброєю ударно-дробильної дії за рахунок жорсткості як всієї конструкції, так і її частин.

  До кінця 1970-х даними бронежилетами оснастили більшість підрозділів МВС і до середини 1980-х вони залишалися фактично єдиними засобами захисту міліції. Активно застосовувалися у всіх конфліктах в ході розпаду СРСР.

  Маса бронежилета 3,5 кг
  Площа, що захищається 43 – 47 кв.дм.
  Час комфортного перебування в бронежилеті – до 8 годин.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Івченко-Прогрес” розпочало процес імпортозаміщення на гвинтах до транспортника Ан-70

  ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", почало працювати над модернізацією унікальних...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже у найближчій перспективі та проведе...

  Зараз читають

  Завершується створення першого зразка РЛС «Мінерал-У» для протикорабельного комплексу «Нептун»

  В Україні завершують роботи над створенням першого зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на платформі Tatra 8х8.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового...

  У Черкасах та Запоріжжі розпочався сезон пасажирської річкової навігації

  У Черкасах та Запоріжжі стартував сезон туристичної навігації внутрішніми водними шляхами України.Про це...

  “Івченко-Прогрес” розпочало процес імпортозаміщення на гвинтах до транспортника Ан-70

  ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка", яке входить до складу ДК "Укроборонпром",...