9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

Короткий екскурс в історію Львівського заводу автонавантажувачів

 • Після завершення Другої Світової Війни у Львові на базі заводу газової апаратури у 1948 році розпочалось будівництво заводу автонавантажувачів (Львівський завод автонавантажувачів – ЛЗАН).

  Самі автонавантажувачі на 3 та 5 тонн моделей «4000» та «4001» були розроблені на Дніпропетровському автомобільному заводі:

  Гідравлічні автонавантажувачі «4000» та «4001»

  Для організації виробництва на підприємство прибули випускники з московського технологічного інституту “Оргавтопром”, вони і зайнялись розробкою технологічного процесу виробництва на новому підприємстві.

  Перша серія техніки автонавантажувачів була виготовлена 11 червня 1949 року. За півроку було виготовлено більше тисячі автонавантажувачів моделі “4000”. Зі збільшенням виробництва збільшувалась і кількість робітників: з 1100 на початку роботи підприємства вона збільшилась до 2285 осіб.

  В наступному році було налагоджено конвеєрне виробництво, а також запущено виробництво модернізованого автонавантажувача – “4000М”.

  Конвеєр на Львівському заводі автонавантажувачів Фото: lvivcenter.org

  Вже за десять років на заводі виготовляли дві моделі автонавантажувачів – 4008 та 4032 та гідрокран ЛЗАН-4031

  ЛЗАП-4031 Фото: rcforum

  У 1972 році на заводі розпочалась реконструкція підприємства. За результатами якої у 1974 році завод щодня випускав 50 автонавантажувачів загалом у ці року були досягнуті максимальні обсяги виробництва – 20 тисяч автонавантажувачів на рік.

  У 80-х роках було розроблено ряд нових моделей – автонавантажувачі вантажопідйомністю 5 тонн, 6,3 тонни та 7 тонн.

  На жаль спад промислового виробництва у 90-х це підприємство не пережило.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Івченко-Прогрес” розпочало процес імпортозаміщення на гвинтах до транспортника Ан-70

  ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", почало працювати над модернізацією унікальних...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже у найближчій перспективі та проведе...

  Зараз читають

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст"...

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох...

  Учені-онкологи Академії наук створили підґрунтя для новітньої протипухлинної терапії

  В Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є. Кавецького НАН України створено молекулярну систему для доставлення...

  “Укравтодор” розробив єдину систему управління станом доріг E-ROAD

  "Укравтодор" розробив єдину систему управління станом доріг E-ROAD, яка містить інтерактивну карту дорожніх робіт з інформацією про...