9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Двоповерхові пасажирські вагони, або інновації по-львівські ще у середині 20-го століття

Мало хто знає, але у середині 20-го століття в Україні, а саме на Львівщині, працював перший і єдиний двоповерховий поїзд в УРСР.

Після програшу Німеччини у Другій світовій війні, країна мусила сплачувати шалені репарації. Але скориставшись власними технологіями та здобутками, Німеччина впродовж кількох десятків років передавала країнам переможцям власне обладнання, транспорт, технології, задля того, щоб полегшити розмір тих колосальних грошових внесень, що чекали б її в майбутньому. Так, на Львівщині, та й загалом в УРСР, з’явився першій двоповерховий поїзд.

Інноваційний поїзд курсував по доволі новій залізничній гілці, маршрутом Львів – Ковель. Раз на тиждень вагони відправлялися на околиці Львова, щоб довезти пасажирів до їх улюблених місць відпочинку. Потяг складався з чотирьох двоповерхових вагонів. Вагони були вироблені в місті Герліц, що знаходилося на той час на території Німецької демократичної республіки (НДР). Загалом подібні вагони експлуатувалися й на території інших республік Радянського союзу, наприклад вони працювали на Уралі та курсували між Москвою і Рязанню. Також склад потягів з подібними вагонами використовувалися для перевезення перших осіб держави.

blank

Двоповерхові вагони комплектувалися лише сидячими місцями, на другому поверсі місця оснащувалися столиками. Загалом вагони були дуже комфортними як для 60-тих років 20-го століття у СРСР. Для пасажирів того часу це було доволі незвичайним видовищем.

blank

Проте подібна інновація не стала до вподоби керівництву радянських залізниць. При очевидних перевагах і позитивних рішеннях подібної компановки, конструкція не була взята за основу модернізації системи залізничних доріг в СРСР. Так, через декілька років роботи, двоповерхові вагони були зняті з маршрутів і відправлені на бази зберігання.

blank blank

На сьогоднішній день зберіглося лише декілька вагонів подібних до тих, що працювали на Західній Україні в 60-тих роках минулого століття. Вони як забуті експонати чекають свого часу на просторах Росії у Челябінську.

Останні новини:

Зараз читають