9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 24 Січня, 2022

День в історії: Подвиг Ан-74 і врятована арктична експедиція

32 роки тому літаку Ан-74 вдалося те, що виявилося не під силу усій полярній авіації! Він єдиний зміг долетіти до далекої полярної станції в Арктиці, приземлитися на крихітну крижину, забрати людей, злетіти і успішно повернутися додому. Це була сенсаційна рятувальна операція арктичної експедиції , здійснена завдяки літаку виготовленому на Харківському авіаційному заводі.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Харківське державне авіаційне виробниче підприємство.

У кінці лютого на початку березня 1986 року 11 радянських лижників під керівництвом відомого мандрівника Дмитра Шпаро здійснювали небувалий перехід в умовах полярної ночі по дрейфуючим крижинам від станції Північний полюс-26 до станції СП-27 через полюс Недосяжності.

Зрушення крижин значно ускладнили й без того важкий маршрут. У боротьбі зі стихіями усі лижники отримали обмороження. В Арктиці вже збиралася оголосити їх у перелік зниклих експедицій. Коли ж група все-таки дійшла до полярної станції, вияснилося, що трощення крижин знищило посадковий майданчик. Від нього залишився лише уламок 600 м. У такій ситуації уся полярна авіація виявилася безсилою – Іл-14 не міг сісти на крихітний крижаний аеродром, Ан-72 не вистачало дальності, щоб долетіти… І тут згадали про дослідний Ан-74 – його технічні характеристики допускали використання в таких надскладних умовах. Правда, в Мінавіапромі вважали це занадто небезпечним і заборонили літаку сідати на лід. Але 14 березня дозвіл все-таки отримано і розпочався найсерйозніший етап операції.

Бойове хрещення полярними крижинами харківський літак витримав із честю. 1650 км до крижаного табору, максимально точна посадка – льотчикам вистачило 300 м пробігу (!), зліт і дорога назад також пройшли успішно. Завдяки Ан-74 арктична експедиція була врятована, мандрівники щасливо добралися додому.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають