9.5 C
Alba Iulia
Субота, 17 Квітня, 2021

Як фермерські товари вітчизняних виробників потрапяють на полиці супермаркетів

 • Журналісти Agravery.com у своєму матеріалі Потрапити на полицю: на яких умовах мережі працюють з фермерами підняли дуже актуальне для фермерів, що володіють малими та середніми господарствами.

  Повідомляє Національний промисловий портал.

  За словами гендиректора Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенко, з точки зору прибутку мережам така співпраця не цікава і невідомо скільки протримаються такі проекти. Адже вони заробляють на тому, що продають свою продукцію круглий рік, а малий виробник не може забезпечити такі обсяги.

  «Мені досить часто доводилося стикатися із ситуацією, коли фермер каже, що хоче потрапити в торгову мережу. І коли я починаю їм розповідати про мінімальні умови, самі фермери починають розуміти, що для них це невигідно», — говорить Дорошенко.

  Журналісти проаналізували умови співпраці у двох з найбільших українських мереж супермаркетів, аби фермери могли зрозуміти механізми, за допомогою яких можна потрапити на прилавки торгових мереж.

  Мережа гіпермаркетів «Ашан»

  Фото: Українські новини

  Слоган їхньої нової концепції — «Ми — за якісне, здорове і локальне». У зв’язку з цим вони запустили проект «Фермерські товари», який пілотно буде запущений в магазині Ашан Рів Гош, який відкриється в цьому році.

  Співпраця

  В усіх магазинах мережі є так звані «бастіони» органічних товарів — великий перелік товарів, доступні ціни, акцент на власні марки. Разом з тим вони приділяють велику увагу локальним, місцевим органічним продуктам. Кількість найменувань органічних продуктів, представлених на полицях магазинів, зростає щодня. Наша мета — представити максимально всіх українських виробників органічних продуктів. Потреба «органічної продукції» є практично в кожній групі товарів, тому, якщо ми не можемо покрити цю потребу товарами локального виробництва, ми імпортуємо цю продукцію з інших країн. На сьогодні органіка присутній практично у всіх категоріях: бакалія, молочні вироби, сири, овочі, фрукти. Але ми завжди відкриті до розгляду нових пропозицій по даному напрямку.

  Вимоги

  Свіжі товари вимагають особливих температурних режимів при транспортуванні, зберіганні і реалізації. Основна особливість — часта зміна цін закупівель, іноді щотижня, іноді — щодня. Складність заключається в тому, аби знайти і погодити умови роботи саме з виробниками. Найчастіше виробник продає продукт з поля за готівковий розрахунок. Для міжнародних мереж така схема роботи виключається. Ще однією процедурною особливістю є обов’язкове проведення аудиту підприємства на предмет якості та безпеки продукції. Крім цього, кажучи про фермерські товари ми переслідуємо ще одну дуже важливу мету — познайомитися з самим фермером, з його сім’єю, якщо це сімейний бізнес, дізнатися його історію і переконатися в тому, що ми зможемо побудувати довгострокові відносини. Наше завдання — відібрати кращу пропозицію, щоб згодом ми могли гарантувати нашим клієнтам не тільки наявність товару на полицях, а й його високу якість, свіжість і смак.

  Що стосується інших вимог до продукції — все залежить від категорії товарів. Для кожної категорії існують свої процедурні та технічні особливості, які ми озвучуємо фермерам, супроводжуючи їх, адже деякі аспекти можуть бути для малих підприємців новими і мало вивченими.

  Мережа гіпермаркетів «МЕТРО Кеш енд Кері Україна»

  Фото: ua-retail.com

  У виборі своїх постачальників «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» керується принципами – на полицях мережі продаються виключно високоякісні товари від надійних партнерів. Прикладом ефективної співпраці компанії із малими та середніми підприємцями є проект «Фермове», який було створено у співпраці із одним з відомих світових виробників сільськогосподарського насіння «Сингента Україна» у травні 2016 року. В рамках проекту METRO підтримує локальне фермерство та культуру здорового харчування в Україні. Завдяки проекту «Фермове» компанія створює додаткові конкурентні переваги для себе і своїх партнерів, і пропонує найкращий вибір українських овочів, фруктів та зелені своїм покупцям.

  Позитивною динамікою відзначається кількість учасників проекту, яка зросла удвічі: він розпочинався з участі 30 приватних підприємств зі всієї України, а в 2017 році вже нараховується 70 фермерських угідь, з якими співпрацює METRO.

  Співпраця

  Така співпраця приносить вигоду обом сторонам.  Для постачальників – це професійна підтримка METRO в сфері підготовки продукції до продажу, яка полягає у калібруванні, сортуванні, фасуванні та доставці товарів у торговельні центри METRO. Окрім цього, «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» проводить для підприємців навчання зі стандартів якості, а ще – підтримує бренд «Фермове» різноманітними маркетинговими кампаніями. Однією з найважливіших переваг для підприємців є надійність і вчасність оплати за товар, яку METRO здійснює без жодних затримок.

  Переваги, які отримує METRO у співпраці з малими та середніми підприємцями, полягають у постійному якісному асортименті, який завжди доступний у необхідних для клієнтів обсягах і за вигідними цінами. У сезон врожаю більше 50% асортименту відділу «Овочі та фрукти» закупляється у рамках проекту «Фермове». Для українського населення досить важливо мати можливість споживати саме локальну продукцію, якою їх повністю можуть забезпечити у сезон врожаю торговельні центри METRO. Компанія, в свою чергу, прагне відповідати усім потребам своїх клієнтів та будувати лояльність до власного бренду, а проект «Фермове» є хорошим інструментом для виконання цього завдання.

  Вимоги

  Для того, щоб стати учасником проекту необхідно відповідати усім вимогам компанії, а саме: мати усю необхідну документацію, яка підтверджує якість товарів, дотримуватися усіх технологій вирощування та транспортування овочів та фруктів, тобто — відповідати усім європейським стандартам якості.

  «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» готова спрямовувати свої зусилля на розвиток малого та середнього бізнесу. Саме тому, з кожним роком вимоги компанії щодо партнерів стають все вищими. Адже компанія прагне, щоб «Фермове» стало глобальною платформою для вирощування та реалізації фруктів і овочів не лише для українського ринку, а також для експорту до країн Європейського Союзу.

  Ще з фермерами працює мережа супермаркетів “Сільпо”, але на момент виходу матеріалу вони не змогли відповісти на питання. “Органічні” фермери можуть співпрацювати з мережею GoodWine.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українська керамічна броня виходить на державні випробування

  З 2018 року фахівці ДП "СЗТФ "Прогрес" разом з київськими науковцями працюють над реалізацією досить цікавого проєкту...

  Міненергетики стимулюватиме виробництво енергії з біопалива

  Міністерство енергетики оприлюднило для публічного обговорення проєкт Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо встановлення нульової ставки податку за викиди...

  Мінінфраструктури готове продовжувати пілотний проєкт з допуску приватних локомотивів до залізничних перевезень

  Міністерство інфраструктури України планує розпочати підготовку відповідних документів для продовження експериментального проєкту з допуску приватних локомотивів до роботи на окремих маршрутах залізничних...

  Порт Чорноморськ відновив перевалку скрапленого газу

  У морському порту Чорноморськ відновлено перевалку скрапленого газу - з танкера-газовоза Star Prime розвантажують 1800 тонн бутану для підприємства "Карпатнафтохім".

  “Моторс Січ” розпочала виконувати регулярні рейси зі столиці до Чернівців

  Аеропорт Чернівці 12 квітня прийняв перший регулярний рейс після перерви у роботі летовища довжиною в один рік.Передає Національний Промисловий...

  “Держгідрографія” почала установку навігаційних буїв на річці Південний Буг

  "Держгідрографія" розпочала роботи з установки сезонних плавучих засобів навігаційного обладнання (ЗНО) на річці Південний Буг.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".Про це...

  “Авіалінії Антонова” доставили 80 тонн автомобільних запчастин з Азії до США

  Авіакомпанії "Авіалінії Антонова" на літаку Ан-124 "Руслан" перевезли з Індонезії та В'єтнаму в США 80 тонн автомобільних запчастин.Передає Національний...

  Зараз читають

  «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору для найбільшого в Україні сухого доку (фото)

  Суднобудівний завод «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору сухого доку, який є найбільшим на материковій частині...

  Кабмін схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки

  Уряд України схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки.Про це повідомила пресслужба Міністерства...

  Український ударний безпілотник Bayraktar TB2 вперше працював на сході України

  Український середньовисотний ударний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2 9 квітня 2021 року уперше працював на Сході України.

  В Івано-Франківській області на трасі Р-24 відремонтують три мости (фото)

  В Івано-Франківській області, на автодорозі Р-24 Татарів - Кам'янець-Подільський, планують відремонтувати три мости.Передає Національний...