9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Як фермерські товари вітчизняних виробників потрапяють на полиці супермаркетів

Журналісти Agravery.com у своєму матеріалі Потрапити на полицю: на яких умовах мережі працюють з фермерами підняли дуже актуальне для фермерів, що володіють малими та середніми господарствами.

Повідомляє Національний промисловий портал.

За словами гендиректора Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенко, з точки зору прибутку мережам така співпраця не цікава і невідомо скільки протримаються такі проекти. Адже вони заробляють на тому, що продають свою продукцію круглий рік, а малий виробник не може забезпечити такі обсяги.

«Мені досить часто доводилося стикатися із ситуацією, коли фермер каже, що хоче потрапити в торгову мережу. І коли я починаю їм розповідати про мінімальні умови, самі фермери починають розуміти, що для них це невигідно», — говорить Дорошенко.

Журналісти проаналізували умови співпраці у двох з найбільших українських мереж супермаркетів, аби фермери могли зрозуміти механізми, за допомогою яких можна потрапити на прилавки торгових мереж.

Мережа гіпермаркетів «Ашан»

blank
Фото: Українські новини

Слоган їхньої нової концепції — «Ми — за якісне, здорове і локальне». У зв’язку з цим вони запустили проект «Фермерські товари», який пілотно буде запущений в магазині Ашан Рів Гош, який відкриється в цьому році.

Співпраця

В усіх магазинах мережі є так звані «бастіони» органічних товарів — великий перелік товарів, доступні ціни, акцент на власні марки. Разом з тим вони приділяють велику увагу локальним, місцевим органічним продуктам. Кількість найменувань органічних продуктів, представлених на полицях магазинів, зростає щодня. Наша мета — представити максимально всіх українських виробників органічних продуктів. Потреба «органічної продукції» є практично в кожній групі товарів, тому, якщо ми не можемо покрити цю потребу товарами локального виробництва, ми імпортуємо цю продукцію з інших країн. На сьогодні органіка присутній практично у всіх категоріях: бакалія, молочні вироби, сири, овочі, фрукти. Але ми завжди відкриті до розгляду нових пропозицій по даному напрямку.

Вимоги

Свіжі товари вимагають особливих температурних режимів при транспортуванні, зберіганні і реалізації. Основна особливість — часта зміна цін закупівель, іноді щотижня, іноді — щодня. Складність заключається в тому, аби знайти і погодити умови роботи саме з виробниками. Найчастіше виробник продає продукт з поля за готівковий розрахунок. Для міжнародних мереж така схема роботи виключається. Ще однією процедурною особливістю є обов’язкове проведення аудиту підприємства на предмет якості та безпеки продукції. Крім цього, кажучи про фермерські товари ми переслідуємо ще одну дуже важливу мету — познайомитися з самим фермером, з його сім’єю, якщо це сімейний бізнес, дізнатися його історію і переконатися в тому, що ми зможемо побудувати довгострокові відносини. Наше завдання — відібрати кращу пропозицію, щоб згодом ми могли гарантувати нашим клієнтам не тільки наявність товару на полицях, а й його високу якість, свіжість і смак.

Що стосується інших вимог до продукції — все залежить від категорії товарів. Для кожної категорії існують свої процедурні та технічні особливості, які ми озвучуємо фермерам, супроводжуючи їх, адже деякі аспекти можуть бути для малих підприємців новими і мало вивченими.

Мережа гіпермаркетів «МЕТРО Кеш енд Кері Україна»

blank
Фото: ua-retail.com

У виборі своїх постачальників «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» керується принципами – на полицях мережі продаються виключно високоякісні товари від надійних партнерів. Прикладом ефективної співпраці компанії із малими та середніми підприємцями є проект «Фермове», який було створено у співпраці із одним з відомих світових виробників сільськогосподарського насіння «Сингента Україна» у травні 2016 року. В рамках проекту METRO підтримує локальне фермерство та культуру здорового харчування в Україні. Завдяки проекту «Фермове» компанія створює додаткові конкурентні переваги для себе і своїх партнерів, і пропонує найкращий вибір українських овочів, фруктів та зелені своїм покупцям.

Позитивною динамікою відзначається кількість учасників проекту, яка зросла удвічі: він розпочинався з участі 30 приватних підприємств зі всієї України, а в 2017 році вже нараховується 70 фермерських угідь, з якими співпрацює METRO.

- Advertisement -

Співпраця

Така співпраця приносить вигоду обом сторонам.  Для постачальників – це професійна підтримка METRO в сфері підготовки продукції до продажу, яка полягає у калібруванні, сортуванні, фасуванні та доставці товарів у торговельні центри METRO. Окрім цього, «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» проводить для підприємців навчання зі стандартів якості, а ще – підтримує бренд «Фермове» різноманітними маркетинговими кампаніями. Однією з найважливіших переваг для підприємців є надійність і вчасність оплати за товар, яку METRO здійснює без жодних затримок.

Переваги, які отримує METRO у співпраці з малими та середніми підприємцями, полягають у постійному якісному асортименті, який завжди доступний у необхідних для клієнтів обсягах і за вигідними цінами. У сезон врожаю більше 50% асортименту відділу «Овочі та фрукти» закупляється у рамках проекту «Фермове». Для українського населення досить важливо мати можливість споживати саме локальну продукцію, якою їх повністю можуть забезпечити у сезон врожаю торговельні центри METRO. Компанія, в свою чергу, прагне відповідати усім потребам своїх клієнтів та будувати лояльність до власного бренду, а проект «Фермове» є хорошим інструментом для виконання цього завдання.

Вимоги

Для того, щоб стати учасником проекту необхідно відповідати усім вимогам компанії, а саме: мати усю необхідну документацію, яка підтверджує якість товарів, дотримуватися усіх технологій вирощування та транспортування овочів та фруктів, тобто — відповідати усім європейським стандартам якості.

«МЕТРО Кеш енд Кері Україна» готова спрямовувати свої зусилля на розвиток малого та середнього бізнесу. Саме тому, з кожним роком вимоги компанії щодо партнерів стають все вищими. Адже компанія прагне, щоб «Фермове» стало глобальною платформою для вирощування та реалізації фруктів і овочів не лише для українського ринку, а також для експорту до країн Європейського Союзу.

Ще з фермерами працює мережа супермаркетів “Сільпо”, але на момент виходу матеріалу вони не змогли відповісти на питання. “Органічні” фермери можуть співпрацювати з мережею GoodWine.

Останні новини:

Зараз читають