9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Липня, 2021

Як фермерські товари вітчизняних виробників потрапяють на полиці супермаркетів

 • Журналісти Agravery.com у своєму матеріалі Потрапити на полицю: на яких умовах мережі працюють з фермерами підняли дуже актуальне для фермерів, що володіють малими та середніми господарствами.

  Повідомляє Національний промисловий портал.

  За словами гендиректора Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенко, з точки зору прибутку мережам така співпраця не цікава і невідомо скільки протримаються такі проекти. Адже вони заробляють на тому, що продають свою продукцію круглий рік, а малий виробник не може забезпечити такі обсяги.

  «Мені досить часто доводилося стикатися із ситуацією, коли фермер каже, що хоче потрапити в торгову мережу. І коли я починаю їм розповідати про мінімальні умови, самі фермери починають розуміти, що для них це невигідно», — говорить Дорошенко.

  Журналісти проаналізували умови співпраці у двох з найбільших українських мереж супермаркетів, аби фермери могли зрозуміти механізми, за допомогою яких можна потрапити на прилавки торгових мереж.

  Мережа гіпермаркетів «Ашан»

  Фото: Українські новини

  Слоган їхньої нової концепції — «Ми — за якісне, здорове і локальне». У зв’язку з цим вони запустили проект «Фермерські товари», який пілотно буде запущений в магазині Ашан Рів Гош, який відкриється в цьому році.

  Співпраця

  В усіх магазинах мережі є так звані «бастіони» органічних товарів — великий перелік товарів, доступні ціни, акцент на власні марки. Разом з тим вони приділяють велику увагу локальним, місцевим органічним продуктам. Кількість найменувань органічних продуктів, представлених на полицях магазинів, зростає щодня. Наша мета — представити максимально всіх українських виробників органічних продуктів. Потреба «органічної продукції» є практично в кожній групі товарів, тому, якщо ми не можемо покрити цю потребу товарами локального виробництва, ми імпортуємо цю продукцію з інших країн. На сьогодні органіка присутній практично у всіх категоріях: бакалія, молочні вироби, сири, овочі, фрукти. Але ми завжди відкриті до розгляду нових пропозицій по даному напрямку.

  Вимоги

  Свіжі товари вимагають особливих температурних режимів при транспортуванні, зберіганні і реалізації. Основна особливість — часта зміна цін закупівель, іноді щотижня, іноді — щодня. Складність заключається в тому, аби знайти і погодити умови роботи саме з виробниками. Найчастіше виробник продає продукт з поля за готівковий розрахунок. Для міжнародних мереж така схема роботи виключається. Ще однією процедурною особливістю є обов’язкове проведення аудиту підприємства на предмет якості та безпеки продукції. Крім цього, кажучи про фермерські товари ми переслідуємо ще одну дуже важливу мету — познайомитися з самим фермером, з його сім’єю, якщо це сімейний бізнес, дізнатися його історію і переконатися в тому, що ми зможемо побудувати довгострокові відносини. Наше завдання — відібрати кращу пропозицію, щоб згодом ми могли гарантувати нашим клієнтам не тільки наявність товару на полицях, а й його високу якість, свіжість і смак.

  Що стосується інших вимог до продукції — все залежить від категорії товарів. Для кожної категорії існують свої процедурні та технічні особливості, які ми озвучуємо фермерам, супроводжуючи їх, адже деякі аспекти можуть бути для малих підприємців новими і мало вивченими.

  Мережа гіпермаркетів «МЕТРО Кеш енд Кері Україна»

  Фото: ua-retail.com

  У виборі своїх постачальників «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» керується принципами – на полицях мережі продаються виключно високоякісні товари від надійних партнерів. Прикладом ефективної співпраці компанії із малими та середніми підприємцями є проект «Фермове», який було створено у співпраці із одним з відомих світових виробників сільськогосподарського насіння «Сингента Україна» у травні 2016 року. В рамках проекту METRO підтримує локальне фермерство та культуру здорового харчування в Україні. Завдяки проекту «Фермове» компанія створює додаткові конкурентні переваги для себе і своїх партнерів, і пропонує найкращий вибір українських овочів, фруктів та зелені своїм покупцям.

  Позитивною динамікою відзначається кількість учасників проекту, яка зросла удвічі: він розпочинався з участі 30 приватних підприємств зі всієї України, а в 2017 році вже нараховується 70 фермерських угідь, з якими співпрацює METRO.

  Співпраця

  Така співпраця приносить вигоду обом сторонам.  Для постачальників – це професійна підтримка METRO в сфері підготовки продукції до продажу, яка полягає у калібруванні, сортуванні, фасуванні та доставці товарів у торговельні центри METRO. Окрім цього, «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» проводить для підприємців навчання зі стандартів якості, а ще – підтримує бренд «Фермове» різноманітними маркетинговими кампаніями. Однією з найважливіших переваг для підприємців є надійність і вчасність оплати за товар, яку METRO здійснює без жодних затримок.

  Переваги, які отримує METRO у співпраці з малими та середніми підприємцями, полягають у постійному якісному асортименті, який завжди доступний у необхідних для клієнтів обсягах і за вигідними цінами. У сезон врожаю більше 50% асортименту відділу «Овочі та фрукти» закупляється у рамках проекту «Фермове». Для українського населення досить важливо мати можливість споживати саме локальну продукцію, якою їх повністю можуть забезпечити у сезон врожаю торговельні центри METRO. Компанія, в свою чергу, прагне відповідати усім потребам своїх клієнтів та будувати лояльність до власного бренду, а проект «Фермове» є хорошим інструментом для виконання цього завдання.

  Вимоги

  Для того, щоб стати учасником проекту необхідно відповідати усім вимогам компанії, а саме: мати усю необхідну документацію, яка підтверджує якість товарів, дотримуватися усіх технологій вирощування та транспортування овочів та фруктів, тобто — відповідати усім європейським стандартам якості.

  «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» готова спрямовувати свої зусилля на розвиток малого та середнього бізнесу. Саме тому, з кожним роком вимоги компанії щодо партнерів стають все вищими. Адже компанія прагне, щоб «Фермове» стало глобальною платформою для вирощування та реалізації фруктів і овочів не лише для українського ринку, а також для експорту до країн Європейського Союзу.

  Ще з фермерами працює мережа супермаркетів “Сільпо”, але на момент виходу матеріалу вони не змогли відповісти на питання. “Органічні” фермери можуть співпрацювати з мережею GoodWine.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Служба безпеки України закуповує багатоканальні радіоприймальні пристрої

  ТОВ «Науково-технічний центр радіотехнічних систем Академії наук прикладної радіоелектроніки» перемогло у тендері Служби безпеки України на постачання...

  КВБЗ за перше півріччя виготовив 368 вантажних вагонів

  Крюківський вагонобудівний завод у січні-червні 2021 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, зменшив виробництво вантажних вагонів на 61%, або на...

  Чеська САУ DANA M2 пройшла всі випробування в Україні

  Чеська колісна самохідна артилерійська установка 152-мм DANA M2 на шасі Tatra успішно пройшла всі випробування українських військових, включно з вогневими.

  У Миколаєві розробили новий проєкт десантного катера

  Миколаївське державне підприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК) розробило і представило проєкт нового десантного катера «Пелікан».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  «Темп-3000» представив нові захисні шоломи (фото)

  НВП «Темп-3000» на виставці «Зброя та безпека 2021» представило захисні шоломи 4-х розмірів (S, М, L та XL), оновлені захисні плити та...

  Міненерго опрацьовує можливість виробництва водню за допомогою атомної енергетики

  У Міністерстві енергетики обговорюють можливість виробництва кліматично нейтрального водню за допомогою атомної енергії, також розглядають виробництво на основі газу.

  “Рівнеазот” відновить та запустить цех азотної кислоти за два тижні

  ПрАТ "Рівнеазот" розпочало роботи з усунення наслідків розгерметизації трубопроводу в цеху азотної кислоти, за оцінками фахівців, ремонтні роботи з відновлення його повноцінної...

  Десантно-штурмовий катер «Малин» проєкту «Кентавр-ЛК» пройшов доковий ремонт в Одесі

  Десантно-штурмовий катер «Малин» проєкту 58503 шифр «Кентавр-ЛК» пройшов доковий ремонт в Одесі.Про це стало відомо з пресрелізу підприємця-виконавця...

  Зараз читають

  Пошуково-рятувальна служба відновить власний плавучий причал

  Морська пошуково-рятувальна служба відновить плавучий причал для власних суден.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Україна та КНР підписали угоду про співробітництво у будівництві інфраструктури

  Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та міністр комерції КНР Ван Веньтао підписали міжурядову угоду, яка передбачає розширення...

  Холдинг МХП на 13% збільшив виробництво курятини

  Потужності компанії МХП з виробництва курятини європейського операційного сегмента склали 29 455 тонн м'яса курятини та індички,...

  Пасажиропотік в аеропорту Харкова вперше перевищив допандемічні показники

  У червні 2021 року пасажиропотік аеропорту Харків склав 126,9 тис. осіб. Це на 5% більше, ніж за...