Новітні українські безпілотні системи БпАК «Лелека-100», А1-СМ «Фурія» та PD-1

2210
 • На параді до Дня Незалежності України котрий відбувся 24 серпня у Києві, наші військові показали українцям, не тільки, вже знайомі всім по попереднім парадам, танки, бронемашини та системи ППО, а й нові зразки техніки та озброєнь. Одними з них стали, вперше продемонстровані на заходах такого масштабу, українські безпілотні комплекси.

  Хоча в ЗСУ, на час особливого періоду, поставлені на озброєння близько 10 різних комплексів БПЛА, на параді вирішили обмежиться демонстрацією лише трьох з них – БПАК «Лелека-100», БПАК А1-СМ «Фурія» та БПАК PD-1. Повідомляє Національний промисловий портал.

  Всі три БПЛА розроблені та збираються в Україні. «Лелека-100» та «Фурія» становлять собою майже однакові комплекси малої дальності, а PD-1 більш серйозний апарат, що наближається по деякім параметрам до середніх.

  Найвідомішим і найпоширенішим, з представлених безпілотників, є А1-СМ «Фурія», яку розробило НПП «Атлон Авіа». БПАК використовується в розвідувальних діях на Донбасі ще з літа 2015 року. За цей час було виготовлено понад 40 таких безпілотників, причому виробник їх постійно модернізує.

  БпАК А1-СМ «Фурія»

  Остання модифікація комплексу складається з трьох БПЛА і станції наземного керування. Модифікований корпус «Фурії» зроблений з сучасного пластика високої міцності й може бути обладнаний декількома видами змінних тепловізійних та звичайних камер. Центр управління оснащується двома моніторами, один з яких передає відео з борта БПЛА в режимі реального часу, а другий, телеметрію.

  БпАК А1-СМ «Фурія»

  Практично копією «Фурії» є БПАК «Лелека-100», від компанії DeViRo. Щоб дати своєму виробу перевага над аналогічними системами, виробник оснастив «Лелеку» надзвичайно потужною системою безпеки.

  БпАК «Лелека-100»

  Так відеопотік з БПЛА передається в зашифрованому вигляді при цьому не містить ніяких даних, які можуть бути використані для виявлення операторів. Крім того, є опція вмикання та вимикання відеосигналу, яка працює протягом усього польоту. Безпілотник здатний пролетіти весь запланований маршрут дотримуючись режим радіомовчання, при цьому є можливість запрограмувати знімання з нього на автоматичний режим.

  БпАК «Лелека-100»

  БПАК People’s Drone (PD-1) було розроблено компанією UkrSpecSystems, причому перший прототип був зібраний на народні гроші (звідси й назва БПЛА). На відмінність від своїх менших побратимів, він працює не за допомогою електромотора, а на двигуні внутрішнього згоряння і має більший розмір. Такий дрон здатний досить довго перебувати в польоті при цьому несучи істотне корисне навантаження.

  Також PD-1 має хорошу систему захисту від комплексів РЕБ і здатний працювати в автоматичному режимі. Він має інерційну систему навігації, що дозволяє йому повертатися на базу самостійно, в разі втрати зв’язку з оператором.