Нова армія: Українські військові змінили хід навчань Combined Resolve Х у Німеччині

17200
 • Організаторам міжнародних військових навчань Combined Resolve X, які проходять в Німеччині, довелося міняти сценарій через вдалі дії українських військових.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на inforesist.

  «Організаторам міжнародних військових навчань Combined Resolve X довелося міняти сценарій через зухвалі, професійні та ефективні дій українців. Наші десантники з 79 десантно-штурмової бригади з Миколаїва та танкісти 14 окремої механізованої бригади показали справжній клас на полігоні», – зазначив президент України, Петро Порошенко.

  У той же час екс-спікер штабу АТО Роман Туровець розповів, які «чудеса творили в Німеччині» миколаївські десантники і танки 14-ї бригади.

  «… Чотири «Aбрамси», чотири БМП «Бредлі», два «Апачі», кілька «Хаммерів» і 20 піхотинців «противника» українці вчора відправили на вимушений перекур. Керівництво навчань в розгубленості думає над тим, як змінити сценарій. Адже не секрет, що більша частина навчань проходить за сценарієм. Часткові елементи відпрацьовуються реально, але загальний план таки витримується», – зазначив він.

  За словами Туровця, так повинно було бути і на цих навчаннях.

  «Наш підрозділ увійшов до складу OpForce, або сил опору. Зазвичай їх завдання – влаштовувати засідки, напади і протистояти основним силам. Які, до речі, за чисельністю завжди переважають. Однак організатори навчання не могли припустити, що українська ротно-тактична група не тільки вціліє у ході «боїв», а й накришить багато «противників» і навіть вийде в глибокий оперативний тил, де закріпиться. Система лазерної імітації бою неупереджена – якщо зафіксовано поразку цілі, значить стій і кури, ти «загинув», а твоя машина спалена. Наші, що звикли воювати з справжнім противником, грати в піддавки не планували – воювати, так воювати», – розповідає він.

  «Наші теж зазнали «втрат»- один БТР, два танка і 13 військовослужбовців. Але підрозділ завдання перевиконав, а це, за умовами навчання, значить, що наша ротно-тактична група на наступний день почне активні дії з того місця, на якому зупинилася. Решта ж «знищених» підрозділів будуть змушені починати з початку», – написав екс-спікер штабу АТО.