Зроблено в Україні: Як виготовляють пляшки на Рокитнівському скляному заводі

6786

Рокитнівський скляний завод (РСЗ) – підприємство, засноване ще у 1898 році. Протягом всього періоду своєї діяльності, воно було та залишається одним із провідних виробників склотари не лише в Україні.

Завод спеціалізується на виробництві ексклюзивної склотари, яку потребує сучасний споживач. Продукція відповідає європейським стандартам якості і здатна задовольнити найвибагливіші смаки. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Lampa.

Тепер їм виповнилось 119 років. І вони стрімко йдуть вгору.

За останні 10 місяців продали стільки ж продукції, скільки було продано за весь 2016 рік. Це справді високий показник. На заводі плануються зміни. РСЗ вже зробило крок на збільшення своїх потужностей. Рокитнівський завод займає 25% ринку кольорової пляшки в Україні. Збільшились продажі й на Європу. Найактивнішим замовником серед іноземних країн – Німеччина, на рівні з нею сьогодні стоїть вже й Польща, – ділиться досягненнями комерційний директор РСЗ ІгорКарунас.

 • Завод продовжує традиції ГК Континіум та має команду однодумців-професіоналів. Генеральний директор РСЗ Леонід Паробочий пишається тим, що усі працюють разом та злагоджено.

  Один в полі ніколи не буде воїном, – додає керівник.

  Ззовні склозавод нічим особливим не вирізняється: здавалося б, звичайний будинок, та дізнаючись більше, починаєш бачити в ньому душу.

  Чистий просторий двір, обставлений величезними упаковками пляшок, що ведуть, власне, до самого заводу. Перший поверх: почали оглядати кінцеві кроки. Хто з вас тримав в руках теплу пляшку, прямо з виробництва?  Красиво виблискує на світлі, запалює маленький вогник в душі. Аякже, люди вміють творити!

  Виробництво – це теж мистецтво.

  Робота на заводі – злагоджена, постійно працює команда. Видно, що працівники люблять свою роботу. Не менше любові віддають роботі й керівники: на екскурсії Ігор Карунас назвав другий поверх заводу його «серцем». І справді, тут твориться магія: із гарячого скла, краплинка за краплинкою, постають розжарені фігури пляшок.

  Рухаючись по безперервній доріжці, вироби охолоджуються, потім – сортуються. На заводі є механічна перевірка: недосконалі пляшки відкидає спеціальна машина. На деяких зонах замість машин сидять люди, а це означає, що виробництво випускає лише ідеальні пляшки, без браку.

  Після розповідей про завод, Леонід Васильович показав форму у якій формують пляшку. Ціна такої дивовижної капсули вартує близько 40 тисяч євро і виготовляється вона під індивідуальне замовлення того чи іншого напою.

  Скільки сил потрібно докласти, щоб створити маленьку пляшку! Вона народжується, немов дитина, і теж має своє призначення у світі. Викидаючи її, ми не лише забруднюємо навколишнє середовище, а ще й знищуємо частинку мистецтва. Після побаченого і почутого серце буде битись в такт серця заводу. Як багато може людина! І потрібно це цінувати.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.