Зроблено в Україні: Як виготовляють пляшки на Рокитнівському скляному заводі

6470

Рокитнівський скляний завод (РСЗ) – підприємство, засноване ще у 1898 році. Протягом всього періоду своєї діяльності, воно було та залишається одним із провідних виробників склотари не лише в Україні.

Завод спеціалізується на виробництві ексклюзивної склотари, яку потребує сучасний споживач. Продукція відповідає європейським стандартам якості і здатна задовольнити найвибагливіші смаки. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Lampa.

Тепер їм виповнилось 119 років. І вони стрімко йдуть вгору.

За останні 10 місяців продали стільки ж продукції, скільки було продано за весь 2016 рік. Це справді високий показник. На заводі плануються зміни. РСЗ вже зробило крок на збільшення своїх потужностей. Рокитнівський завод займає 25% ринку кольорової пляшки в Україні. Збільшились продажі й на Європу. Найактивнішим замовником серед іноземних країн – Німеччина, на рівні з нею сьогодні стоїть вже й Польща, – ділиться досягненнями комерційний директор РСЗ ІгорКарунас.

- РЕКЛАМА -
 • Завод продовжує традиції ГК Континіум та має команду однодумців-професіоналів. Генеральний директор РСЗ Леонід Паробочий пишається тим, що усі працюють разом та злагоджено.

  Один в полі ніколи не буде воїном, – додає керівник.

  Ззовні склозавод нічим особливим не вирізняється: здавалося б, звичайний будинок, та дізнаючись більше, починаєш бачити в ньому душу.

  Чистий просторий двір, обставлений величезними упаковками пляшок, що ведуть, власне, до самого заводу. Перший поверх: почали оглядати кінцеві кроки. Хто з вас тримав в руках теплу пляшку, прямо з виробництва?  Красиво виблискує на світлі, запалює маленький вогник в душі. Аякже, люди вміють творити!

  Виробництво – це теж мистецтво.

  Робота на заводі – злагоджена, постійно працює команда. Видно, що працівники люблять свою роботу. Не менше любові віддають роботі й керівники: на екскурсії Ігор Карунас назвав другий поверх заводу його «серцем». І справді, тут твориться магія: із гарячого скла, краплинка за краплинкою, постають розжарені фігури пляшок.

  Рухаючись по безперервній доріжці, вироби охолоджуються, потім – сортуються. На заводі є механічна перевірка: недосконалі пляшки відкидає спеціальна машина. На деяких зонах замість машин сидять люди, а це означає, що виробництво випускає лише ідеальні пляшки, без браку.

  Після розповідей про завод, Леонід Васильович показав форму у якій формують пляшку. Ціна такої дивовижної капсули вартує близько 40 тисяч євро і виготовляється вона під індивідуальне замовлення того чи іншого напою.

  Скільки сил потрібно докласти, щоб створити маленьку пляшку! Вона народжується, немов дитина, і теж має своє призначення у світі. Викидаючи її, ми не лише забруднюємо навколишнє середовище, а ще й знищуємо частинку мистецтва. Після побаченого і почутого серце буде битись в такт серця заводу. Як багато може людина! І потрібно це цінувати.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here