Зроблено в Україні: Як на Харківщині виробляють цукор з цукрових буряків

4220
Фото з вільних джерел
 • Практично щодня кожен вживає цукор, або ті продукти, в яких міститься його частка. Варто цукор недорого, і є одним з найбільш затребуваних продуктів, як на міжнародному ринку, так і в будь-якому супермаркеті.

  У деяких країнах цукор виробляють з цукрової тростини. В Україні його добувають з буряка. Ми розібралися, як плід буряків перетворюється в «солодкий пісок», який так люблять у всьому світі.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на 057.ua.

  Спочатку на полях збирається врожай цукрових буряків. Раніше це робилося практично вручну, зараз же для цього існують спеціальні комбайни, які викопують буряк «оптом».

  Після збору врожаю, її транспортують на кагатні поле (майданчик, підготовлена для зберігання буряків Ред.), Де вона складається в кагати, з яких потім за допомогою ставка подається по залізобетонному транспортеру на завод.

  Там буряк проходить вибіркову перевірку: чистота плодів і вміст у них цукру.

  Фото: 057.ua

  Буряк зважують і поділяють на партії. На заводі буряк проходить через грязеуловітель, каменоуловітель, гречкоуловітель і після цього, її подають в барабанну бурякомойку, де від неї відмивається вся грязь.

  Фото: 057.ua

  Уже помита буряк подається в ополіскувач та за допомогою елеватора «йде» на зважування. Після цього буряк відправляють в бурякорезку, де з неї роблять буряковий стружку, яку за допомогою конвеєра подають в дифузійний апарат.

  У ньому за допомогою води, підігрітої до 70 градусів, відбувається екстракція (сахароза і стружка переходять в воду) і виходить дифузний сік.

  Фото: 057.ua

  Далі сік направляється на станцію дефектесатураціі (процес, що складається з двох етапів – дефектації та сатурації), де за допомогою вапнякового молока проводиться його очищення – виводиться з дифузійного соку чистий сік, який відправляють далі по потоку, щоб отримати з нього сироп.

  Фото: 057.ua

  Після дефектесатураціі, сік відправляється на очищення, де від нього відділяється дефекат (м’якоть, меляса, або як його називають буряковий жом, використовують для виготовлення корму для корів і свиней).

  Фото: 057.ua

  Чистый сок подается на станцию выпаривания с сухими веществами. Из выпарной установки подается отработанный пар, чтобы из очищенного сока выпарить воду и получить сироп.

  Фото: 057.ua

  Сироп далі обварюється на станції вакумаппаратов, де за допомогою центру кристалізації він перетворюється в цукор: густий сік під тиском подається в великі варочно-кристалізаційні станції, в яких формуються крихітні кристали цукру.

  Далі все це «переїжджає» на центрифугу, де відділяється білий цукор і зелена патока, яка потім йде на виробництво жовтого цукру.

  Фото: 057.ua

  Білий цукор відправляється за допомогою елеватора в сушильне відділення, де його висушують і відправляють на упаковку – мішки по 50 кг., А далі на склад готової продукції.

  Вже звідти цукор потрапляє на прилавки супермаркетів і в ваші шафи. Якщо коротко описувати виробництво цукру, то виходить 7 етапів: бурякорезка – дифузійний апарат – очищення – фільтрація – випарювання – фільтрація – кристалізація.

  На виготовлення цукру йде приблизно 24 години. За добу один завод здатний виробляти близько 300 тонн готового цукру.

  Додамо, що буряковий цукор (цукровий пісок, рафінад) є важливим харчовим продуктом. Звичайний цукор відноситься до вуглеводів, які вважаються цінними поживними речовинами, що забезпечують організм необхідною енергією.

  Фото: 057.ua

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.