Медики Одеси та Миколаївщини отримали нові авто (фото)

4333
Медики Одеси та Миколаївщини отримали нові авто (фото)
 • Одеса та Миколаївщина отримали 29 спецавтомобілів медичної допомоги.

  передает Национальный Промышленный Портал со ссылкой на Ukraine Now.

  26 грудня, перші спецавтомобілі Fiat отримало нове комунальне підприємство Одеси «Невідкладна медична допомога».

  Муніципальну невідкладну допомогу Одеська міська рада створила на сесії 12 грудня.

  В рамках медичної реформи швидку допомогу планують звільнити від виїздів на непрофільні випадки, які відносяться до компетенції сімейних лікарів. А це від 50 до 70% всіх викликів, які візьме на себе нова служба.

  Для швидкої закупили авто двох модифікацій. Одинадцять Fiat Fiorino віддали дорослим поліклінікам, а сім Qubo XCHARX дитячим. Машини обійшлися бюджету в 6,4 млн грн. Ще 3,5 мільйона пішло на закупівлю медобладнання та медикаментів.

  Кожен Fiat оснащений електрокардіографом, тонометром, глюкометром і аптечкою з найнеобхіднішими препаратами.

  Найближчим часом для КП куплять ще 18 машин. Крім того, через два місяці має запрацювати колл-центр.

  Викликати бригаду швидкої можна буде по телефону 15-50. Цілодобові пункти невідкладної допомоги організовують у всіх 11 центрах первинної медико-санітарної допомоги та семи дитячих поліклініках міста. Закуплені «Фіати» будуть доставляти чергових сімейних лікарів та педіатрів на будинок до пацієнтів. У майбутньому кількість машин виросте до 40.

  Одеська муніципальна швидка включатиме в себе чотири структурних підрозділи: диспетчерську службу, цілодобову консультативну службу, систему оперативного відстеження ургентного стану окремих категорій хворих і транспортний відділ.

  Також, 23 грудня, голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко передав до Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф 6 сучасних автомобілів для порятунку людських життів. Усього ж протягом 2018 року до центру екстреної медичної допомоги закуплено вже 11 автівок ЕМД.

  Миколаївським обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за результатами виконання обласної Програми запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань на 2018-2020 роки суттєво оновлено парк санітарних автомобілів XCHARX закуплено 11 одиниць сучасних спеціалізованих автомобілів екстреної медичної допомоги типу «В» на загальну суму 25,3 млн грн, з яких 10 млн грн виділено за рахунок вільного залишку обласного бюджету; 2,4 млн грн – за рахунок залишку коштів медичної субвенції з державного бюджету на початок року та 13,8 млн грн – за рахунок співфінансування адміністративно-територіальних одиниць області.