Що вже зроблено на дорогах Чернігівщини (фото)

10353
 • Підсумки сезону ремонту автодоріг у Чернігівській області.

  передает Национальный Промышленный ПорталСо ссылкой на САД в Черниговской области.

  Сезон XNUMX. Підсумки станом на кінець жовтня

  Чернігівщина – друга в Україні за протяжністю автомобільних доріг державного значення. Мережа налічує XNUMX автошлях сумарною протяжністю XNUMX XNUMX км. З них XNUMX км – XNUMX траси міжнародного значення; XNUMX км – XNUMX дороги національного значення ; XNUMX км – XNUMX автошляхів регіональних; XNUMX XNUMX км – це XNUMX доріг територіального значення. Інтенсивність руху автівок на трасах Чернігівської області становить від XNUMX до XNUMX авто на добу.

  Найбільший об’єкт ремонтного сезону XNUMX року – траса міжнародного значення М-XNUMX Київ-Чернігів-Нові Яриловичі. Автошлях проходить територією Київської і Чернігівської областей. Є важливою складовою єдиної транспортної системи України, по якій здійснюються транспортні зв’язки Чернігівщини зі всіма областями України. Закінчується дорога на контрольно-пропускному пункті «Нові Яриловичі», який веде до Гомеля (Білорусь). Дорога забезпечує найкоротший транспортний зв’язок держав Скандинавії, Балтики, Росії, Білорусі з Україною, Румунією, Болгарією і Грецією. Цьогоріч роботи з поточного середнього ремонту виконувались на об’їзній Чернігова у напрямку до кордону з Білоруссю. Нове покриття влаштовано біля Шестовиці, Киїнки, Чернігова, Нового Білоусу та Рівнопілля, а також у Ріпкинському районі біля Великих Осняків, у Вербичах та біля митниці у Нових Яриловичах. Усього XNUMX ділянок сумарною протяжністю XNUMX км.

  Також цьогоріч розпочато оновлення покриття на ще одній трасі міжнародного значення – М-XNUMX Кіпті – Глухів – Бачівськ.

  Нове покриття влаштовано під Черніговом у селі Новоселівка на трасі Н-XNUMX Чернігів-Мена –Сосниця-Грем’яч.

  На дорозі Н-XNUMX Київ-Суми-Юнаківка було продовжено капітальний ремонт мостового переходу в Охіньках. Стару споруду було повністю розібрано і зведено нову.

  За ремонтний сезон XNUMX року було відновлено також покриття на під’їзді до Прилук на дорозі Р-XNUMX Чернігів-Ніжин-Прилуки-Пирятин.

  В рамках меморандуму про співробітництво з приватним інвестором було продовжено ремонт дороги Т-XNUMX-XNUMX Козелець-Бобровиця. Відновлено ділянки дороги як в Козелецькому районі, так і Бобровицькому.

  В межах експлуатаційного утримання станом на кінець жовтня XNUMX року на автошляхах державного значення було ліквідовано XNUMX кв. м. ямковості та XNUMX м.п. тріщин. В першу чергу цьогоріч, згідно окремого доручення Укравтодору, ямковий ремонт виконувався на автошляхах міжнародного, національного та регіонального значення. Далі – виконувалися роботи по ліквідації деформацій покриття на дорогах територіальних.

  Для організації безпеки дорожнього руху станом на кінець жовтня було здійснено встановлення та заміну XNUMX од. дорожніх знаків. Нанесено дорожньої розмітки XNUMX км проїзної частини та XNUMX км поздовжніх ліній. Нанесено розмітку на XNUMX пішохідних переходах.

  Встановлено (замінено) XNUMX шт. напрямних стовпчиків. Встановлено XNUMX м бар’єрного огородження, відремонтовано – XNUMX м.

  Виконувались роботи по ремонту та встановленню штучного освітлення. Здійснено ремонт XNUMX світлофорів і встановлено XNUMX нових світлофорних об’єкти.

  Про контроль якості

  Служба автомобільних доріг у Чернігівській області як замовник робіт здійснює всі види контролю за роботою підрядника. У разі виявлення невідповідностей – маємо право зобов’язати підрядника їх ліквідувати. Інакше – неякісно виконана робота просто не буде прийнята до оплати.

  Регулярно інспектують підрядників наші інженери відділу якості, технічного контролю та нових технологій і лабораторія. Проби матеріалів відбираються безпосередньо в процесі виконання робіт, так і по їх закінченню – керни із вже укладеного покриття. Лабораторія служби автомобільних доріг у Чернігівській області має сертифіковане обладнання для проведення досліджень якості дорожніх матеріалів. Наприклад, випробування відібраних із асфальтового покриття кернів проводяться на визначення таких показників як густина, границя міцності та водонасичення, коефіцієнт ущільнення, границя міцності при стиску, зерновий склад, кількість в’яжучого.

  Зовнішній незалежний контроль за роботою підрядних організацій, що працюють на наших дорогах, здійснює лабораторія державного підприємства ДП «Дорожній контроль якості». На усі об’єкти ремонтного сезону XNUMX року отримано позитивні висновки про відповідність вимогам ДСТУ.

  Гарантія на проведені роботи з поточного середнього ремонту становить п’ять років. В рамках гарантійних зобов’язань підрядники за власний кошт, відповідно до умов договору, мають ліквідовувати усі недоліки на дорожньому покритті, виявлені у даний період. Службою автомобільних доріг ведеться постійний контроль за станом нового покриття і у разі необхідності підрядні організації власним коштом ліквідовують виявлені нами недоліки.