Верховна рада схвалила законопроект про захист “Укроборонпрому” від стягнення боргів російськими компаніями

3328

Верховна Рада схвалила законопроект, який спрямований на захист українських оборонних підприємств від претензій російських контрагентів, які хочуть стягнути з українських підприємств заборгованості за невиконаними контрактами.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Defense Express.

Зараз заборгованість українських оборонних підприємств на користь суб’єктів держави-агресора становить понад 3,8 млрд грн.

 • За прийняття відповідного законопроекту №6697 «Про внесення змін до Законів України щодо вирішення деяких питань заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу – учасників Державного концерну «Укроборонпром» перед державою-агресором і/або державою окупантом і забезпечення їх стабільного розвитку» в першому читанні проголосували 230 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

  180523 6697

  Під час представлення законопроекту народний депутат Андрій Вадатурський (фракція «Блоку Петра Порошенка») зазначив, що Україна десятиліттями вела торгівлю з Росією і багато оборонних договорів було підписано на 3-5 років вперед.

  Після набрання чинності заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення українські підприємства фізично не можуть виконати договори, за якими навіть проводилися проплати.

  Він додав, що зараз заборгованість українських оборонних підприємств на користь суб’єктів держави-агресора становить понад 3,8 млрд грн, тому запропонована законодавча ініціатива ставить завдання захистити підприємства «Укроборонпрому» від цих претензій.

  За словами депутата, законопроект допомагає запобігти втручанню держави-агресора в господарську діяльність українських стратегічних оборонних підприємств і не допустити примусового стягнення з них коштів і майна.

  «Законопроект пропонує зупинити вже відкриті і не допускати відкриття нових виконавчих проваджень, де позивачем є підприємства держави-агресора, а також поширити мораторій на виплату державі-агресору в разі штучного перепису або відступлення боргу фіктивній фірмі, зареєстрованій в Україні», – сказав Вадатурський.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.