В Україні освоїли випуск ракет для систем залпового вогню

4858

Київський завод “Артем” завдяки сучасному обладнанню освоїв випуск керованої ракети “Вільха”, а також некерованих ракети для систем залпового вогню різних калібрів.

Про це повідомляє Національний промисловий портал.

Секретар РНБО Олександр Турчинов відвідав виробничі площі холдингової компанії “Артем”, яка з 2017 року починає випуск снарядів для систем залпового вогню різних калібрів.

«Вже сьогодні ми зняли дефіцит, який виник у військах у 2014 році, що стосується забезпечення українських систем залпового вогню. І це для нас дуже принципово і важливо тому, що ця проблема загострилась після того, як ми втратили на арсеналах значну частину наших боєприпасів», – заявив Турчинов.

 • Важлива річ була підкреслена секретарем РНБО: Україна наразі виробляє реактивні снаряди повністю. Починаючи від корпусу і закінчуючи бойовою частиною.

  «Ракети вже поставляються. Поки це, скажемо так, відновлення завдяки нашим технологіям тих ракет, які вироблялися ще в Радянському Союзі, але ми також уже повністю перейшли й до виробництва української ракети, починаючи від ракетного двигуна і завершуючи бойовою частиною, виробництвом корпусів. І що стосується електронного обладнання, системи управлінням вогнем, то тут якраз українські розробки обійшли наших російських конкурентів», – сказав Турчинов.

  Олександр Турчинов зазначив, що серійне виробництво боєприпасів на цьому заводі розпочнеться у 2018 році, проте деякі реактивні снаряди поступово постачають до війська вже зараз.

  Українські інженери та технологи вже зараз можуть виробляти ракети калібрів як 300 мм так і менші, наприклад 220 мм для РСЗВ “Ураган” так й 122-мм ракети до РСЗВ “Град”, “Верба” або “Бастіон”. Але вже зараз є плани з розширення виробництва. За словами секретаря РНБО тільки виробництво керованої ракети “Вільха” здатне завантажити існуючу лінію на роки вперед.

  Дуже важливою деталлю є й те, що керована ракета “Вільха” складається виключно з українських комплектуючих та має характеристики, що значно перевищують радянські оперативно-тактичні “Точка-У”. Це робить вітчизняні ракети серйозним фактором стримання противника на всіх ворожих напрямках.

   

   


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.