В Україні будують завод із виробництва боєприпасів – уже готові кілька цехів

4583
Фото: РБК-Україна

В Україні вже готово два цехи заводу з виробництва боєприпасів. Будівництвом підприємства займається корпорація «Таско», яка об’єднала понад 25 підприємств ВПК і конструкторських бюро.

Про це заявив президент корпорації Валерій Павлюков. Повідомляє Національний промисловий портал.

«Ми зараз будуємо завод з виробництва боєприпасів, вже 10 років будуємо. Повністю за власні обігові кошти. Ми тільки зараз здали кілька цехів, на яких можемо виробляти боєприпаси. До цього ми займалися ремонтом на орендованих майданчиках», – заявив він.

Павлюков додав, що зараз корпорація займається артилерійськими боєприпасами. За його словами, в Україні комплексного виробництва боєприпасів до сих пір немає, а за часів СРСР існували лише «розрізнені елементи».

Поруч з цим, президент «Таско» вказав на те, що галузь виробництва боєприпасів базується на масовому виробництві.

«Тільки масове виробництво дає можливість знизити ціну для власного внутрішнього ринку і забезпечити конкуретноздатність на зовнішньому ринку», – зазначив він.

- РЕКЛАМА -
 • Однак, за словами Павлюкова, зараз в сфері виробництва боєприпасів в Україні існує багато наріжних каменів, які сприяю її розвитку.

  «У нас все затиснуте. Можливості експорту дають лише 5 підприємствам, які входять в “Укроборонпром”. І якщо раніше це було 3% комісійних, то зараз це 11-13% і вище. Жодна фірма, нормальний виробник озброєння, не зможе вийти на ринок, конкурувати, якщо з неї будуть брати такі побори», – заявив він.

  Павлюков зазначив, що зараз питанням №1 є «надання можливості підприємствам приватного сектора самим реалізовувати свою продукцію і самим закуповувати комплектуючі та матеріали».

  «У такому разі ми зможемо однозначно збільшити випуск за рахунок масовості. Буде можливість вкладати гроші в розвиток виробництва», – додав він.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.
  • Roman Savaryn

   Більше питань ніж відповідей. Коли планують запуск ліній і які набої можуть виготовляти?

   • Galya Yarova

    В Україні є сенс запускати виробництво патронів до цивільної нарізної зброї лише за умови орієнтації на експорт. Внутрішній ринок надто малий. В принципі, шанси зайняти свою нішу за рахунок низької собівартості є. Але чиновники не дозволять приватній фірмі цим займатись.