В Україні будують завод із виробництва боєприпасів – уже готові кілька цехів

5478
Фото: РБК-Україна

В Україні вже готово два цехи заводу з виробництва боєприпасів. Будівництвом підприємства займається корпорація «Таско», яка об’єднала понад 25 підприємств ВПК і конструкторських бюро.

Про це заявив президент корпорації Валерій Павлюков. Повідомляє Національний промисловий портал.

«Ми зараз будуємо завод з виробництва боєприпасів, вже 10 років будуємо. Повністю за власні обігові кошти. Ми тільки зараз здали кілька цехів, на яких можемо виробляти боєприпаси. До цього ми займалися ремонтом на орендованих майданчиках», – заявив він.

Павлюков додав, що зараз корпорація займається артилерійськими боєприпасами. За його словами, в Україні комплексного виробництва боєприпасів до сих пір немає, а за часів СРСР існували лише «розрізнені елементи».

Поруч з цим, президент «Таско» вказав на те, що галузь виробництва боєприпасів базується на масовому виробництві.

«Тільки масове виробництво дає можливість знизити ціну для власного внутрішнього ринку і забезпечити конкуретноздатність на зовнішньому ринку», – зазначив він.

 • Однак, за словами Павлюкова, зараз в сфері виробництва боєприпасів в Україні існує багато наріжних каменів, які сприяю її розвитку.

  «У нас все затиснуте. Можливості експорту дають лише 5 підприємствам, які входять в “Укроборонпром”. І якщо раніше це було 3% комісійних, то зараз це 11-13% і вище. Жодна фірма, нормальний виробник озброєння, не зможе вийти на ринок, конкурувати, якщо з неї будуть брати такі побори», – заявив він.

  Павлюков зазначив, що зараз питанням №1 є «надання можливості підприємствам приватного сектора самим реалізовувати свою продукцію і самим закуповувати комплектуючі та матеріали».

  «У такому разі ми зможемо однозначно збільшити випуск за рахунок масовості. Буде можливість вкладати гроші в розвиток виробництва», – додав він.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  2 КОМЕНТАРІ

  1. Більше питань ніж відповідей. Коли планують запуск ліній і які набої можуть виготовляти?

  2. В Україні є сенс запускати виробництво патронів до цивільної нарізної зброї лише за умови орієнтації на експорт. Внутрішній ринок надто малий. В принципі, шанси зайняти свою нішу за рахунок низької собівартості є. Але чиновники не дозволять приватній фірмі цим займатись.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.