Український “Корсар” чи Американський “Джавелін”?

4466

Економія та ефективність, це про легкий переносний ракетний комплекс РК-3 «Корсар» який призначений для ураження нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей та інших об’єктів, в тому числі вертольотів.

Національний промисловий портал вирішив порівняти Американську пускову установку та Український Корсар.

Менший калібр, більший результат. Українська пускова установка має більш ефективнішу бронепробиваемість, та значно нижчу ціну. РК-3 Корсар можно використовувати в місті, що стусуєтся FGM-148 Javelin складність траєкторії польоту ракети ускладнює застосування комплексу в міських умовах і лісі, та неможливість корекції траєкторії польоту ракети або зміни мети після пуску, в той час як в Корсарі застосована напівавтоматична система наведення по променю лазера. Виявлення цілі і наведення забезпечується за допомогою оптичного та інфрачервоного прицілів, що дозволяє вести стрільбу в складних погодних умовах.

- РЕКЛАМА -
 • РК-3 «Корсар»

  «FGM-148 Javelin»

   Калібр установки, мм  105 127

  Бронепробиваемість гомогенної броні
  за динамічним захистом, мм

  550-800 600
  Максимальна дальність стрільби, м  2500

  2500

  Максимальна швидкість польоту ракети, м/с 200  200
  Час польоту на максимальну дальність (2500м), с 12 19
  Вага комплексу, кг 18 22,3
  Ціна ракети, дол 15 000 50 000
  Ціна комплексу, дол 80 000 246 000
  ПТРК Корсар (с) КБ Луч

  Але і плюси є в Американському Джавеліні, система наведення ракети по теплоконтрастній цілі виключає необхідність в активній підсвічуванні, що ускладнює виявлення розрахунку, пуску або ракети в польоті. Також командно-пусковий блок без пострілу може використовуватися як засіб розвідки і спостереження. Також без уваги не залишаєшся його масовість у військах.

  Нагадаємо що 16 грудня 2016 року були проведені планові випробування ПТРК РК-3 «Корсар», комплекс складається з верстата, контейнера з ракетою РК-3, а також пускової установки, оснащеної оптичним і інфрачервоним прицілами. Комплекс може використовуватися як з верстатом, маса якого становить 6,3 кг, так і без нього – в такому випадку стрілянина ведеться з бруствера.

  Автор: Павло Волошин (Національний промисловий портал)

   


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.
  • Александр

   Еще бы сравнение с Корнетом. А так 5 баллов за статью 8)

  • Victor Victory

   Very nice