У Києві на воду спущено другий “Кентавр” для ВМС України (фото)

9198

Ще один десантно-штурмової катер “Кентавр”, побудований на суднобудівному заводі ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” для Військово-Морських сил Збройних сил України, спущено на воду в Києві.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Кентавр” – це вже другий проект вітчизняних катерів, який розробила та побудувала саме незалежна Україна. Цей катер започаткував серію таких бойових одиниць, ми вже маємо два спущених на воду катери й очікуємо продовження”, – сказав начальник штабу – перший заступник командувача ВМУ ЗСУ Андрій Тарасов.

Як повідомлялося, закладка двох броньованих десантно-штурмових катерів типу “Кентавр” на ПрАТ “Завод “Ленінська кузня” (Київ) відбулася 28 грудня 2016 року. 14 вересня 2018 року на заводі відбулася урочиста церемонія спуску на воду першого катера.

  • БДШК “Кентавр” розроблений підприємством “Дослідницько-проектний центр кораблебудування” (Миколаїв) і є подальшим розвитком лінійки броньованих катерів “Гюрза” і “Гюрза-М”, порівняно з якими має розширений функціонал для виконання спеціальних завдань.

    За бажанням замовника – ВМС ЗСУ під час будівництва до конструкції корабля було внесено зміни. Водотоннажність катера 47 тонн, довжина – 24,3 м; максимальна швидкість – до 50 вузлів; дальність плавання – не менше ніж 500 миль; десантомісткість – до 32 людей. БДШК “Кентавр” обладнаний двома бойовими модулями з великокаліберними кулеметами 12,7 мм, а також двома РСЗВ калібром 80 мм.

    Нині на потужностях ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” триває будівництво чергових бронекатерів “Гюрза-М” та судна-розвідника на замовлення Міноборони України.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.