Системи наведення для ракет та ПКР “Нептун”, РЛС для Су-27 и Міг-29, система РЕБ для бойових літаків – нові розробки НВП “Радіонікс”

5894
Багатофункціональна система управління озброєнням (РЛС) «Есмеральда» від НВП «Радіонікс». Міжнародна виставка «Зброя та Безпека-2018».
 • Науково-виробниче підприємство «Радіоникс», що є одним з найпотужніших в Україні розробником бортових радіолокаційних систем та оптико-електронного обладнання для ракет, на міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2018» представила чимало нових виробів.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Defense Express.

  Серед них – декілька нових активних голівок самонаведення для ракет (АРГСН), підвісна система радіоелектронного захисту (РЕБ) для бомбардувальників Су-24 та багатофункціональний радар «Есмеральда».

  Як розповів директор НВП «Радіонікс» Станіслав Зав’ялов, дослідний зразок багатофункціональної системи управління озброєнням «Есмеральда» може бути використаний в зенітно-ракетних комплексах середньої дальності та винищувачах Су-27 та МіГ-29. Її особливістю є використання кодованих фазоманіпульованих сигналів, збільшена дальність виявлення й супроводу цілей (90-160 км для повітряних цілей та 40-150 км для наземних/морських), а також можливість роботи з новими ракетами, що мають активні радіолокаційні головки самонаведення (АРГСН).

  Також була представлена нова активна радіолокаційна головка самонаведення для ракет «повітря-повітря» та «земля-повітря» середньої дальності «Онікс» – Ка-діапазону (дальність пуску ракети – 60-80 км, дальність виявлення та захоплення цілі – 5-15 км) й АРГСН Х-діапазону (дальність виявлення і захоплення цілі до 20 км). Вони можуть бути використані у ракетах Р-27 (як старого покоління, так і модернізованих) та нових ракетах «повітря-повітря» калібру 200 мм.

  Активні радіолокаційні головки самонаведення для ракет «повітря-повітря» та «земля-повітря» середньої дальності Ка- та Х-діапазону від НВП «Радіонікс». Міжнародна виставка «Зброя та Безпека-2018».

  Варто нагадати, що ця ж компанія розробляє ГСН і для протикорабельної крилатої ракети «Нептун». Проте, даний зразок не був представлений на виставці, оскільки розробка тримається в секреті.

  «Я думаю, що вона буде представлена на наступних виставках», – зазначив Станіслав Зав’ялов.

  Директор НВП «Радіонікс» Станіслав Зав’ялов на стенді своєї компанії на міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2018».

  Ще однією, дуже очікуваною новинкою, став бортовий комплекс індивідуального радіоелектронного захисту «Омут». Такий комплекс підвішується на військові літаки чи вертольоти й, під час польоту, здатен придушувати радіолокаційні системи зенітних ракетних комплексів, винищувачів, а також активних і напівактивних голівок самонаведення ракет. Представлена на виставці модифікація («Омут-КМ») розроблена для оснащення надзвукових фронтових бомбардувальників Су-24 й почала розроблятися з 2014 року. У 2018 році новий комплекс РЕБ, нарешті, пішов на випробовування у ЗСУ.

  «В цьому році ми почали проведення льотно-конструкторських випробувань даного комплексу з Міністерством обороні України», – повідомив директор «Радіоніксу».

  Підвісний бортовий комплекс індивідуального радіоелектронного захисту «Омут-КМ» від НВП «Радіонікс». Міжнародна виставка «Зброя та Безпека-2018».

  Представлені на виставці вироби є лише невеликою часткою розробок НВП «Радіонікс». Компанія розробила РЛС управління озброєнням, багато різних систем для оснащення ракет та винищувачів, працює над розробкою оптико-електронної системи, ГСН різних видів (в тому числі й інфрачервоними та надвисокочастотними). Крім того, саме «Радіонікс», з 2008 року, призначений МО України головним виконавцем модернізації СУО (система управління озброєнням) винищувачів Су-27, що стоять на озброєнні ЗСУ.

  «Україна буде мати свою систему озброєнням винищувача», – підкреслив Станіслав Зав’ялов.

  Багатофункціональна система управління озброєнням (РЛС) «Есмеральда» від НВП «Радіонікс». Міжнародна виставка «Зброя та Безпека-2018».