Серійне виробництво ракети “Вільха” розпочнеться вже у цьому році

5886

Сьогодні, 25 квітня, закінчилися пускові випробування нової української ракети “Вільха”. Одразу після пусків, було заявлено, що виробництво нових ракет розпочнеться вже у 2018 році.

Повідомляє Національний промисловий портал.

Тож, що таке ракета “Вільха” та з чого вона складається?

 • У першу чергу, це нова ракета прицільного ураження. Виробництво зброї подібного класу в Україні ніколи не проводилося.

  Вся ракета повністю зібрана з українских деталей та комплектуючих. До складу усього проекту входять:

  •  Новий корпус, що зроблений зі сплаву, який не виготовляли в Україні раніше. Він гнеться в трубу, з допусками в долі міліметра, на нових верстатах, що були закуплені у Туреччині.
  • Новий двигун, що виготовляється в нашій країніз нуля.
  • Паливо та його компоненти, теж українського виробництва.
  • Нова система наведення з сучасною електронікою, аналогів якої у нашій країні не було.
  • Нова система коригування, що є унікальйою, так як такий точний механізм на подібному класі ракет не був застосований ніде крім України.
  • Бойова частина, з хімічними речовинами та металами, що не виготовлялися в нашій країні до цього.
  • Пункт постановки індивідуальних завдань для кожної з ракет.

  Усі технології та рішення, що були застосовані у новій ракеті, не мали аналогів в Україні два роки тому, та розроблені з нуля під заданий проект.

  Вже у 2018 році перші ракети надійдуть до складу Збройних сил України.

  Також, повним ходом йде розробка нової пускової установки на базі комплексу. Вона отримає потужне шассі від КрАЗу. Інформація про саму ПУ на данний час засекречена.

  Варто зазначити, що під час фінанльних випробувань, крім вищого керівництва України, були присутні представники інших іноземних держав, що є потенційними замовниками йього комплексу у майбутньому.

   


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.