Протикорабельна ракета “Нептун” пройшла частину випробувань у 2017 році

34293

Випробування нової ПКР “Нептун” в минулому році підтвердив президент корпорації «ТАСКО» – Валерій Павлюков, під інтерв’ю виданню “Оборонно-промисловий кур’єр”

– Ще одне питання: в світлі проведених в Україні розробок зі створення ряду нових ракетних систем, ударних, зенітних і т.п., чи існують проблеми в частині створення ракетного палива?

Наскільки мені відомо, ці проблеми раніше були, але всі вони успішно вирішені і в країні створено ряд нових і перспективних видів ракетної зброї різного призначення. Періодично проходять випробування нових і модернізованих ракет, в т.ч. в 2017 році – відразу два зразка ( «Вільха» і «Нептун»).

 • Нагадаю, ПКР “Нептун” розробляється КБ “Луч” і є “клоном” радянської ПКР Х-35 (осучаснений варіант цієї ракети було прийнято на озброєння ЗС РФ лише у 2003 році).

  Крилата ракети «Нептун» призначена для ураження бойових надводних кораблів і транспортних суден зі складу ударних груп (конвоїв) або наступних поодиноко водотоннажністю до 5000т і аналогічна по конструкції російської протикорабельної ракети Х-35 зі складу комплексу «Бал-Е». Очікується поява трьох модифікацій нового українського ракетного комплексу «Нептун» корабельного, наземного і повітряного базування.

  Перспективні ракети будуть розміщуватися в транспортно-пускових контейнерах (ТПК) з розмірами 5300x600x600 мм. Довжина самої ракети з прискорювачем 5050 мм. ТПК з ракетою з хрестоподібним складним крилом може розміщуватися на наземних, морських або повітряних носіях.

  Тактико-технічні характеристики, на даний момент засекречені.

  Вперше прототип ракети був представлений на осінній виставці “Зброя та безпека-2015». За непідтвердженими даними на початок 2016 року були створені кілька льотних прототипів, а в середині року були проведені перші пуски.

  Зазначу, що на відміну від РСЗВ “Вільха” самі випробування і можливості ракети не афішуються. Також невідомі і приблизні терміни готовності продукту.

   


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.