На параді в Києві 24 серпня покажуть новий літак Ан-178

6241
Ан-178. Фото: Ділан Малясов

На авіаційній складовій параду, до Дня Незалежності України, який пройде 24 серпня в Києві, буде продемонстрований середній транспортний літак Ан-178. Про це передає агентство «Інтерфакс-Україна» з посилання на джерело в оборонному секторі. Повідомляє Національний промисловий портал.

«Як планується, на параді військової техніки на Хрещатику з нагоди Дня Незалежності України буде представлений також і новий транспортний Ан-178», – повідомило джерело.

Нагадаємо, вперше про створення нового літака заговорили в 2010 році. За задумом конструкторів, він повинен був замінити цілу низку літаків – Ан-12, Ан-26, Ан-32 та Ан-72. Крім того вин є потенційним конкурентом транспортників Alenia Aeronautica C-27J та Lockheed Martin C-130J. Перший політ Ан-178 здійснив в травні 2015 року й в тому ж місяці був показаний на авіасалоні Le Bourget-2015. Надалі він неодноразово демонструвався на різних міжнародних заходах, проте в Україні це його перший показ в рамках заходу такого рівня.

«В Україні Ан-178 демонструвався тільки фахівцям. Широка аудиторія українців побачить новий транспортник на військовому параді вперше», – підкреслило джерело.

Варто зазначити, що український транспортник, здатний брати на борт до 18 тонн вантажу та пролетіти до 5,5 тис. км (1 тис. км з максимальним завантаженням). При цьому, він може розвивати крейсерську швидкість 800-825 км/год та має практичну стелю понад 12 тис. метрів.


Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.