На оборонний бюджет України у 2019 році піде понад 5% ВВП

6022
 • Рада національної безпеки і оборони України ухвалила основні параметри оборонного бюджету на 2019 рік.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Українська правда.

  На потреби сектору безпеки і оборони України буде скеровано понад 5% ВВП.

  “Одним з важливих пріоритетів бюджету наступного року за дорученням президента України визначено суттєве збільшення грошового забезпечення військовослужбовців”, – зазначив секретар РНБО Олександр Турчинов.

  За його словами, серед пріоритетних напрямків фінансування на наступний рік – розробка, підготовка виробництва та закупівля нових зразків озброєння і військової техніки, зокрема, сучасного високоточного ракетного озброєння (ракетних систем і комплексів, зокрема, крилатих ракет).

  Серед інших напрямків – посилення системи протиповітряної оборони та можливостей авіації Повітряних Сил ЗСУ, робота у сфері кібербезпеки, розвиток та модернізація спеціального зв’язку та захисту інформації, виконання Національної розвідувальної програми на 2016 – 2020 роки, посилення контррозвідувального захисту та боротьби з тероризмом і диверсійною діяльністю.

  Крім того, у РНБО додали, що на засіданні розглянули “невідкладні заходи із захисту національних інтересів України у південних регіонах, акваторії Чорного та Азовського морів і Керченській протоці” та “проектну загрозу для ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів та інших джерел іонізуючого випромінювання в Україні”.