КБ “Південне” запатентувало нову зенітну ракету (відео)

29353
 • 10 травня 2018 року «Укрпатентом» був виданий патент на нову зенітну ракету. Власником розробки є “Конструкторське бюро” Південне “ім. М.К. Янгеля”.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на НІП “Тиск”.

  Імовірно дана ракета є ЗКР середньої дальності для перспективного ЗРК «Дніпро».

  ЗКР примітна нестандартною системою газодинамічного поперечного управління ракетою (трохи нагадує схожу систему на новому керованому реактивному снаряді «Вільха»).

  В описі вказується:

  «Зенітна керована ракета, що складається з відсіку наведення з притупленим радіопрозорим обтічником ожівальной форми, відсіку управління, реактивного силового блоку, бойового відсіку з вкладеною осколково-фугасною бойовою частиною, маршового РДТТ, крил, розташованих у центрі мас, хвостового відсіку з аеродинамічними рулями, до того ж крила і рулі повернені під кутом 45° до площини стабілізації, а реактивний силовий блок і бойової відсік утворюють єдиний відсік, причому реактивний силовий блок виконаний у вигляді паралелепіпеда з закругленими ребрами, на гранях якого рядами встановлені імпульсні двигуни, поздовжні осі яких перпендикулярні поверхонь граней і паралельні площинам стабілізації, осі симетрії граней реактивного силового блоку збігаються з площинами стабілізації ЗКР, до того ж імпульсні двигуни на взаємно перпендикулярних гранях розташовані зі зміщенням.»

  Можливі характеристики ЗКР (що озвучувалися раніше).

  Максимальна швидкість знищення цілей:
  • назустріч, м/с до 1000
  • навздогін, м/с до 800

  Зона ураження
  Мінімальна висота ураження цілі: 0,015 км
  Максимальна висота ураження цілі: 25 км
  Дальність до ближньої межі зони ураження: 6 км
  Максимальна похила дальність до дальньої межі зони ураження: 70 км