Хто на ринку господар? Оплот-м чи новий танк T-Rex (порівняння)

6555
Фото (с) Дилан Малясов

Но Українському ринку танкобудування зявилися нові гравці, тепер окрім відомого БМ Оплот, зявився новий гравець, танк T-Rex від інженерної групи Арей. Національний промисловий портал вирішив з наявних даних порівняти ці два танка.

Порівнюючи обидва танка (T-Rex і БМ Оплот) безумовно потрібно нагадати що БМ Оплот – давно реалізований проект і випускається з 2011 року. T-Rex ж абсолютно нова концепція для українського танкобудування і є всього-лише проектом.

 • БМ Оплот є логічним продовженням Т-84У. В той час T-Rex – це танк на базі шасі (Т-64, Т-64Б, Т-64БВ, Т-72 тощо.) і буде зроблений безпосередньо з корпусу старого танка (перший екземпляр – ред). Це пов’язано в першу чергу з тим що створення нової бази є непростим а головне дуже не дешевою завданням, використання старого корпусу зменшить ціну на новий танк.

  Але час не стоїть на місці. З роками в світі впроваджуються нові технології і проекти. Бронетехніка терпить технічні зміни і доопрацювання. Зміни досягли і нашу державу. У країні з’явилася величезна кількість військових проектів і компаній які займаються розробкою бронетехніки, стрілецької зброї, засобів захисту і так далі. Багато в чому це пов’язано з ходом бойових дій в Донецькій і Луганській області. Також компанії розраховують на інтерес серед іноземних замовників на їх продукцію. Однією з таких компаній стала інженерна група Арей (раніше Азов).

  Фото (с) Ділан Малясов

  Серед робіт даної групи машина “Гекон” на базі БРДМ-2 та важка БМП для міського бою “Азовець”. І вже в минулому році на ряду з іншими проектами був представлений універсальний танк з безлюдною баштаю T-Rex. Минав час дискусій між двома таборами аж поки 12 січня 2017 року було заявлено офіційний патент на проект і схему компоновки танка

  Танк T-Rex розроблений інженерної групою Арей, яки може бути зроблений на різних шасі (Т-64, Т-64Б, Т-64БВ, Т-72 тощо.) і повинен вмістити в собі 3 члени екіпажу. Безлюдна башта повинна забезпечити за рахунок автоматизованої системи перезарядки більшу швідкість ведення вогню. Сама комплектація танка для ринку – нова, але розмови про танк з безлюдною баштою велися в СРСР ще з кінця 80-х років. Зараз танк T-Rex називають головним конкурентом російського танка Армата.

  Порівняння характеристик танків БМ «Оплот» та T-Rex інженерної групи «Арей»

  Характеристики Танк БМ «Оплот» Танк T-Rex
  Висота корпусу: 2800 мм (за прицілом)  2500 мм
  Ширина корпусу: 3400 (без захисних екранів) 3415 мм
  Довжина корпусу: 7075 мм 6540 мм
  Довжина корпусу з гарматою: 9720 мм 9225 мм
  Рік прийняття на озброєння: 2009 Не прийнятий
  Рік початку виробництва: 2012 Не почато
  Бойова маса: 51 тонн 39 тонн
  Екіпаж: 3 чол. 3 чол.
  Калібр гармати: 125 мм 125 мм (автоматична)
  Боєкомплект: 46 снарядів  н\д
  Двигун: 6ТД-2Е  н\д
  Потужність двинуна: 1200 к.с  н\д
  Максимальна швидкість: 70 км/год  н\д
  Запас руху по шосе: 400 км  н\д
  Запас руху по бездоріжжю: 350 км  н\д
  Подоланний підйом: 32 градуси  н\д
  Подоланна стінка: 0.8 м  н\д
  Ціна:  в 2013 році — $4,89 млн  н\д
  Кулемети: 1 – 12.7 мм КТ-12.7

  1 –  7.62 мм КТ-7.62

  1 – 12.7 мм КТ-12.7

  1 –  7.62 мм КТ-7.62

  Додаткова комплектація ЗТМ-2(2А42) 30 мм;АГС-17;

  9П135М “Конкурс”

  Національний промисловий портал

  Вся інформація взята з патентної документації T-Rex.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  2 КОМЕНТАРІ

  1. На розробку танка з автоматичною гарматою та керованими ракетами потрібно кинути максимум коштів і зусиль.Нежила башта дасть можливість збільшити боєкомплект (як снарядів так і ракет) а також зросте безпека екіпажу.Все-таки за броньованою стінкою екіпажу буде воювати на багато веселіше.Відрадно що розуміння пріоритету в подальшому розвитку конструкції танка в українських інженерів є.Не зле було б якби це розуміли в міноборони та керівницво держави.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.