Харківський завод засобів індивідуального захисту створив інноваційну кулеметну стрічку із термопластика (відео)

9760

Харківський завод засобів індивідуального захисту ТМ “RAROG” створив стрічку із пластику для кулемета Калашникова під калібр 7,62-мм.

Випробування при -50 градусів.

Збройова стрічка служить для з’єднання набоїв разом. При стрічковому живленні подача набоїв здійснюється за рахунок використання енергії рухомих частин зброї. Зазвичай стрічки мають гнучку конструкцію, як і Харківська іноваційна стрічка з термопалсту, яка прийшла на заміну дефіцитним радянським металевим стрічкам. Повідомляє Національний промисловий портал.

Зауважимо що варіант стрічки з термопласту є унікальним і немає аналогу в світі.

Заступник директора в Харківського заводу засобів індивідуального захисту Максим Плехов розповів редакції, що ідея створення пластикової стрічки народилася навесні 2015 року після запуска у виробництво тактичного комплексу Хижак для кулемета ПКМ.

 Ідея створення пластикової стрічки народилася навесні 2015 року. Ми якраз запустили у виробництво комплекс Хижак для кулемета ПКМ. У процесі спілкування користувачів часто надходили скарги на кулеметну стрічку яка була дуже важка, «висіла соплями» і заважала при пересуванні і її потрібно було збирати, все говорили, що добре було б зробити металеву розсипний стрічку як у американців. Ми почали думати про такий проект. В цей же час один з знайомих дивлячись на наші розробки розповів що в союзі були досвідчені зразки розсипний кулеметної стрічки і навіть варіант з пластика. Але пластик не пішов, не було тоді досвіду роботи з таким матеріалом.,  – каже Максим Плехов.

 • 21 лютого 2017 року Харківський завод засобів індивідуального захисту продемонстрував черговий етап випробувань пластикової кулеметної стрічки калібру 7,62-мм. Мета якої була нормальна робота стрічки при наднизьких температурах.

  Перед випробуваннями, всі ланки протягом однієї години, витримувалися в кліматичному боксі при температурі -40°С

  Ідея з пластиковою стрічкою захопила відразу. Багато говорили що це неможливо, не роблять у світі стрічку з пластика. Проблема вирішилася простіше, готові креслення я передав групі фахівців які все життя займалися виробництвом пластикових виробів, я просто не говорив їм що це неможливо. Через 5 місяців ми отримали перший варіант. Потім пройшло ще півтора року за які ми змінили багато прессформ і більше 10 варіантів складу матеріалу. Найголовніша проблема була забезпечити жорсткість конструкції і при цьому можливість нормальної посадки патрона в ланці. Ми її вирішили., – додав Максим Плехов.

  На нещодавних випробовуваннях видно що підприємству вдалося забеспечити жорсткість конструкції та її надійність під час використання.

  На даний момент підприємство готується до держвипробувань і запуску в серію вироби.

  Зараз ми маємо готовий виріб яке пройшло повний цикл випробувань при різних температурах аж до -60, на різних кулеметах різного ступеня «зношеності ». Все працює на відмінно.

  Спеціально для Національного промислового порталу офіцер 54-тої окремої механізованої бригади, Дмитрий Рюмшин розповів чим краще стрічка з термопласту та яка різниця між радянською металевою стрікою.

  Як людина, який брав участь у подіях останніх років на сході нашої країни, можу сказати про великий дефіцит сучасних систем озброєння, техніки та обладнання у військах, які дали б армії істотне якісну перевагу над противником. Чим же унікальна ця пластикова кулеметна стрічка? Перше, це нова перспективна технологія яка дозволяє швидко, не привертаючи дуже значних коштів швидко перекрити у військах дефіцит необхідних витратних матеріалів. Друге, це можливість виробництва без необхідності залучення великих виробничих потужностей і величезної кількості людей. Ну і третє, це ціна, яка набагато менша за ціну виробів з металу. – Каже Дмитрий Рюмшин.

   

  Як і будь-яка нова технологія, даний виріб викликало побоювання в плані практичності та надійності. Провівши ряд випробувань в польових умовах на штатному озброєнні, прийшли до висновку про доцільність впровадження пластикової кулеметної стрічки у військах. Підводила зброю, підводили патрони, а ось стрічка не підвела. Не одної затримки або осічки з вини цього засобу не було. Також можна відзначити дуже малу вагу, стійкість до високих і низьких температур, стрічка не ржавіє і не ламається від малих механічних впливів і найголовніше працює як на новому так і на який побачив види зброю. Для сучасної війни, то що треба!, – додає Дмитрий Рюмшин.


  Харківський завод засобів індивідуального захисту (бренди Rarog, Predator, Plastoon, Helga) – один  з найбільших виробників засобів індивідуального захисту (бронежилетів) для армійських, поліцейських і цивільних потреб.

  Під брендом “Rarog”, завод виробляє серію тактичного спорядження включаючи підсумки для бронежилетів і ременно-плечові системи. ХЗЗІЗ є ексклюзивним виробником піхотного тактичного комплексу “Хижак” для кулемета ПК/ПКМ.

   


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  6 КОМЕНТАРІ

  1. Якби ще текст був нормальною українською написаний, то було б взагалі класно. Не вже важко взяти в штат українського копірайтера?

  2. “Харківська іноваційна стрічка з термопалсту, яка прийшла на заміну ”
   Виправте будь ласка “термопАлсту” = “термопласту”

  3. Проблема пластика не тільки температури, низькі і високі. Пластик вимагає постійного контролю якості. Нестабільність режимів лиття чи вилітає скажімо пуансон і все що дві години робили в браці. Якщо не налагодять нормальний контроль якості, з цього нічого не буде.

  4. […] Харківський завод засобів індивідуального захисту ТМ “RAROG” створив стрічку із пластику для кулемета Калашникова під калібр 7,62-мм, – повідомляє Національний Промисловий Портал […]

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.