ДК “Укроборонпром”, ХТЗ та “НВК Техімпекс” у кооперації створили гусеничний плаваючий бронетранспортер “Плавець”

15286
БТР
Фото: Oleg Omelnytskiy
 • У Києві на виставці “Зброя та безпека – 2018” компанія “Техімпекс” продемонструвала новий гусеничний плаваючий бронетранспортер “Плавець”.

  Повідомляє Національний промисловий портал.

  БТР був створений “НВК Техімпекс” у кооперації з Харківським тракторним заводом та ДК “Укроборонпром” (ДК “Укрспецекспорт”).

  Новий БТР отримав дизельний двигун, що має потужність 350-460 к. с. та механічну коробку передач. Він може розвивати швидкість до 70 км/год по шосе та 10.5 км/год на плаву (забезпечується двома водометами). Запас ходу по шосе – 500 км.

  БТР "Плавець"
  БТР “Плавець” Фото: Владислав Христофоров

  Екіпаж бронетранспортера складається з трьох осіб. При використанні “Плавця” в якості шасі він зможе перевезти 14 десантників. При встановленні на ньому бойового модуля – 12. Також у бойовій машині встановлено кондеціонер та додаткові люки десанту на даху та задні двері (або апарель).

  БТР оснащено потужним бойовим модулем “Спис” з 30-мм гарматою, двома кулеметами та двома установками ПТРК.

  “Плавець” отримав рівень балістичного та протимінного захисту рівня STABAG-4569. Він витримає потрапляння куль БЗ калібру 7.62х39мм з відстані 30 метрів та підрив на потитанковій фугасній міні.

  БТР “Плавець” стане основою для сімейства бойових броньованих машин: для встановлення башти 122-мм 2С1, комплексу 1В12, вогневої підтримки, зв’язку, управління, медичної служби, для встановлення 120-мм автоматичного міномету, ремонтно-евакуаційної, РХБ захисту та інженерного забезпечення.