УкрАгроКом інвестує $1 млн в розвиток власного цукрового виробництва

1834

Група компаній «УкрАгроКом» планує вкласти близько $ 1 млн інвестицій в «Олександрійський цукровий завод».

Про це повідомив комерційний директор «УкрАгроКом» Павло Фесюк, передає  Національний промисловий портал, з посиланням на Latifundist.

Олександрійський цукровий завод» рухається в напрямку модернізації та підвищення ефективності виробництва. З цією метою «УкрАгроКом», до складу якого входить завод, планує вкласти близько $ 1 млн інвестицій в розвиток власного цукрового виробництва, – зазначив Павло Фесюк.

Повідомляється, що в найближчі рік-два сектор цукрового виробництва України чекають значні зміни, що пов’язано зі скасуванням Європейським Союзом квот на цукор з 1 жовтня 2017 р

Зі скасуванням квот на цукор очікується, що виробництво цукру в ЄС збільшиться з 13,5 млн т в рік до 16 млн т на рік. Деякі експерти прогнозують навіть 18-19 млн т в рік. Європа почне шукати нові ринки для збуту свого цукру – і Україна перша в цьому списку. Йдеться якісному і дешевий цукор: сектор цукрового виробництва в Європі дотується і є високоефективним. Тобто українським виробникам доведеться зіткнутися з жорстокою конкуренцією з боку європейських виробників цукру, – пояснює Павло Фесюк.

Він додав, що з приходом на український ринок європейського цукру відбудуться значні зміни. Йдеться як про скорочення посівних площ в Україні, особливо в південних регіонах, так і про укрупнення вітчизняного ринку.

З 2016 року в Україні працювали 42 цукрових заводи. За нашими прогнозами, їх кількість може зменшитися вдвічі. Ті виробники, які залишаться на ринку, змушені будуть підвищувати якість і продуктивність виробництва. Це стане можливим завдяки технологічному переоснащенню і переходу в виробництві з природного газу на альтернативні джерела енергії, – повідомив Павло Фесюк.

- РЕКЛАМА -
 • За його словами, частина виробників переорієнтується на виробництво біоетанолу.

  Довідка: починаючи з 2007 р ЄС ввів реформи, щоб уникнути перевиробництва цукру. На той момент виробництво цукру в Європі перевищувало внутрішнє споживання майже на 2 млн т на рік, а вартість цукру в країнах ЄС була вища за вартість очерету. Тобто рентабельність виробництва цукру була дуже низькою. Саме з цією метою ЄС і ввів квоти на цукор. Як результат, за десять років підвищеної конкуренції, за даними Європейської асоціації виробників цукру (EASP), в Європі були закриті 83 заводу, а це 40% від їх загальної кількості. Інші заводи були переоснащені, їх ефективність зросла в рази, а обсяг виробництва цукру значно зменшився. Потреба в квотах відпала. Крім того, скасування квот означає, що експорт цукру з ЄС більше не буде обмежуватися вимогами СОТ щодо експорту не більше 1,3 тис. т цукру на рік.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  2 КОМЕНТАРІ

  1. Очерету? Серйозно? Хто вичитує у Вас статті? Люди, боріться з помилками! Особливо тими, які викривляють зміст!

  2. А які зарплати та податки в європі що в Україні з її зарплатами в 100-200 доларів цукор “не вигідно вирощувати”?
   То може одразу віддати Україну в оренду швейцарцям і не мучитися…
   Будемо ходити на вибори щороку та дивитимемося шоу шустера по тб…

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here