УкрАгроКом інвестує $1 млн в розвиток власного цукрового виробництва

1914

Група компаній «УкрАгроКом» планує вкласти близько $ 1 млн інвестицій в «Олександрійський цукровий завод».

Про це повідомив комерційний директор «УкрАгроКом» Павло Фесюк, передає  Національний промисловий портал, з посиланням на Latifundist.

Олександрійський цукровий завод» рухається в напрямку модернізації та підвищення ефективності виробництва. З цією метою «УкрАгроКом», до складу якого входить завод, планує вкласти близько $ 1 млн інвестицій в розвиток власного цукрового виробництва, – зазначив Павло Фесюк.

Повідомляється, що в найближчі рік-два сектор цукрового виробництва України чекають значні зміни, що пов’язано зі скасуванням Європейським Союзом квот на цукор з 1 жовтня 2017 р

Зі скасуванням квот на цукор очікується, що виробництво цукру в ЄС збільшиться з 13,5 млн т в рік до 16 млн т на рік. Деякі експерти прогнозують навіть 18-19 млн т в рік. Європа почне шукати нові ринки для збуту свого цукру – і Україна перша в цьому списку. Йдеться якісному і дешевий цукор: сектор цукрового виробництва в Європі дотується і є високоефективним. Тобто українським виробникам доведеться зіткнутися з жорстокою конкуренцією з боку європейських виробників цукру, – пояснює Павло Фесюк.

Він додав, що з приходом на український ринок європейського цукру відбудуться значні зміни. Йдеться як про скорочення посівних площ в Україні, особливо в південних регіонах, так і про укрупнення вітчизняного ринку.

З 2016 року в Україні працювали 42 цукрових заводи. За нашими прогнозами, їх кількість може зменшитися вдвічі. Ті виробники, які залишаться на ринку, змушені будуть підвищувати якість і продуктивність виробництва. Це стане можливим завдяки технологічному переоснащенню і переходу в виробництві з природного газу на альтернативні джерела енергії, – повідомив Павло Фесюк.

 • За його словами, частина виробників переорієнтується на виробництво біоетанолу.

  Довідка: починаючи з 2007 р ЄС ввів реформи, щоб уникнути перевиробництва цукру. На той момент виробництво цукру в Європі перевищувало внутрішнє споживання майже на 2 млн т на рік, а вартість цукру в країнах ЄС була вища за вартість очерету. Тобто рентабельність виробництва цукру була дуже низькою. Саме з цією метою ЄС і ввів квоти на цукор. Як результат, за десять років підвищеної конкуренції, за даними Європейської асоціації виробників цукру (EASP), в Європі були закриті 83 заводу, а це 40% від їх загальної кількості. Інші заводи були переоснащені, їх ефективність зросла в рази, а обсяг виробництва цукру значно зменшився. Потреба в квотах відпала. Крім того, скасування квот означає, що експорт цукру з ЄС більше не буде обмежуватися вимогами СОТ щодо експорту не більше 1,3 тис. т цукру на рік.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  2 КОМЕНТАРІ

  1. Очерету? Серйозно? Хто вичитує у Вас статті? Люди, боріться з помилками! Особливо тими, які викривляють зміст!

  2. А які зарплати та податки в європі що в Україні з її зарплатами в 100-200 доларів цукор “не вигідно вирощувати”?
   То може одразу віддати Україну в оренду швейцарцям і не мучитися…
   Будемо ходити на вибори щороку та дивитимемося шоу шустера по тб…

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.