В Україні затвердили концепцію науково-технічної космічної програми на 2018-2022 роки

2845
Фото для іллюстрації

Уряд затвердив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2018-2022 роки

Проект відповідного розпорядження Кабінету міністрів схвалений на засіданні уряду в середу за процедурою без обговорення, передає Інтерфакс-Україна.

Відповідно до розпорядження, Державне космічне агентство України (ДКАУ) спільно з іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади доручено розробити та подати в установленому порядку на розгляд уряду проект загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2018-2022 роки.

 • Концепція закріплює метою національної космічної програми на 2018-2022 роки підвищення ефективності використання наявного космічного потенціалу для вирішення актуальних завдань, в тому числі, соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового розвитку суспільства , а також забезпечення інтересів держави в сфері національної безпеки і оборони.

  Заходи космічної програми включають, серед іншого: створення і експлуатацію космічних апаратів (КА) для отримання на системній основі даних від вітчизняної системи космічного моніторингу; створення національної системи геоінформаційного забезпечення та моніторингу як частини європейської програми Copernicus і міжнародної системи GEOS; створення КА і забезпечення експлуатації цифрової супутникової телекомунікаційної системи; розвиток внутрішнього ринку космічних інформаційних послуг в сфері ДЗЗ, навігаційних послуг; трансфер технологій ракетно-космічної галузі в інші галузі економіки; надання даних космічного моніторингу від зарубіжних комерційних КА ДЗЗ.

  У числі заходів нової держпрограми також створення вітчизняних систем ДЗЗ “Січ-2-1” (2020 рік), “Січ-2-2” (2021), “Січ-2М” (2024), а також нових КА “Либідь-2 “, “Аерозоль”, “Січ-3-0”.

  Крім того, нова космічна програма закріплює завдання по створенню перспективної ракетно-космічної техніки, в тому числі в рамках міжнародного співробітництва з приватними компаніями; поглиблення співпраці з Європейським космічним агентством (ESA).

  У числі завдань космічної галузі на 2018-2022 роки, закріплених нових програмним документом, також підвищення рівня обороноздатності держави та нацбезпеки шляхом виконання держзамовлення.

  Орієнтовний обсяг фінансування загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2018-2022 роки оцінюється в близько 25 млрд грн, включаючи кошти держбюджету та інших джерел.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.