В Україні чекають на появу приватних компаній в космічній галузі

3083

Згідно з українським законодавством займатися ракетобудуванням можуть тільки державні компанії.

У Державному космічному агентстві розробляють законопроект, який покликаний спростити умови розвитку приватного бізнесу в космічній сфері.

Про це сказав голова Державного космічного агентства Павло Дегтяренко в інтерв’ю LB.ua, передає Національний промисловий портал.

Зараз готується ряд законопроектів про дерегуляцію різних видів діяльності, серед них є і космічна діяльність, – сказав він.

 • Також на питання, чому б ДКА не дозволили приватним компаніям займатися ракетобудуванням.

  Я дуже зацікавлений в тому, щоб в Україні була конкуренція державних і приватних підприємств, так як в конкуренції народжуються кращі зразки будь-якої техніки. Але для того, щоб Україна не вилетіла з клубу поважних держав з ракетними технологіями, контроль повинен бути дуже суворим. 20 з гаком років існував саме такий порядок. За помахом чарівної палички закони не змінюються. Навіть коли законопроект підготовлений до прийняття в ВР, пройде рік, два, три .. Законопроект такий у нас готується, – відповів Дегтяренко.

  Однак, Дегтяренко зазначив, що цей законопроект на стадії концепції і на його розробку потрібно ще близько 8 місяців.

  Крім цього в ДКА готують законопроект «про особливості корпоратизації в космічній галузі».

  Зараз вже є кабмінівський законопроект про приватизацію. Слідом за ним ми готуємо свій законопроект про особливості корпоратизації в космічній галузі. Там прописані особливості стратегічних підприємств і т.д., – сказав Дегтяренко.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.