Американський бізнесмен уродженець Ураїни викупив американську ракетну компанію Firefly

6768
 • Американський бізнесмен Максим Поляков, уродженець України, власник громадської організації Noopsphere який розвиває в США та Україні свій картографічний і аналітичний сервіс EOS – викупив всі активи Firefly і набирає колишніх співробітників.

  Американська приватна космічна компанія Firefly Space Systems займається розробкою космічної ракети легкого класу з 2014 року. Засновник – колишній співробітник NASA і Virgin Galactic Томас Маркьюзік. У 2017-му він готувався почати запуски мікро- і наносупутників, але замість цього компанія збанкрутувала і пішла з молотка. Передає Національний промисловий портал.

  Кисено-газова ракета Firefly Alpha повинна була виводити до 400 кг вантажів на низьку навколоземну орбіту і до 225 на сонячно-синхронну. У конструкції ракети передбачалося застосовувати композитні технології. Для спрощення конструкції двигуна використовувалася витіснювальна технологія – стиснений газ витісняв пальне та окислювач з баків, дозволяючи обійтися без турбонасоса. Ще одним нововведенням було використання паливоповітряного ракетного двигуна, який дозволяв трохи підвищити ефективність ракети. Вартість пуску оцінювалася в $8 млн. У прес-службі Noosphere Ventures уточнили, що загальний обсяг інвестицій, вкладених у FFS, склав $75 мільйонів

  Компанія змогла залучити інвестиції в розмірі $70 млн, і провела вогняні випробування ракетного двигуна, але потім почалися проблеми. Для повного циклу створення ракети потрібно $100 млн, але на черговому інвестиційному етапі інвестори залишили компанію. Причиною відмови у фінансуванні може бути судова тяжба між Virgin Galactic і Firefly. На думку адвокатів Virgin засновник Firefly прихопив з собою деякі розробки компанії, коли працював в ній. Хоча прямих доказів не знайшли, “осад” залишився і підвів на складному етапі. В результаті компанії довелося відправити всіх 159 співробітників у неоплачувану відпустку.

  4 КОМЕНТАРІ

  1. О, кацапчик. Мабуть у таксиста чи касира робочий день вже закінчився )

  2. Дуже стрімко розвивається останнім часом космічна галузь, мабуть це вигідне капіталовложення.

  3. Навіщо країні бідняків і жебраків американська компанія, ці крихти з панського столу? Вiд того, що бізнесмен купив розорену техаську фірму, ні космічної галузі, ні розуму на Україні не з’явиться.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.