Американський бізнесмен уродженець Ураїни викупив американську ракетну компанію Firefly

5007

Американський бізнесмен Максим Поляков, уродженець Ураїни, власник громадської організації Noopsphere який розвиває в США і Україні свій картографічний і аналітичний сервіс EOS – викупив всі активи Firefly і набирає колишніх співробітників. 

Американська приватна космічна компанія Firefly Space Systems займається розробкою космічної ракети легкого класу з 2014 року. Засновник – колишній співробітник NASA і Virgin Galactic Томас Маркьюзік. У 2017-му він готувався почати запуски мікро- і наносупутників, але замість цього компанія збанкрутувала і пішла з молотка. Передає Національний промисловий портал.

Кисено-газова ракета Firefly Alpha повинна була виводити до 400 кг вантажів на низьку навколоземну орбіту і до 225 на сонячно-синхронну. У конструкції ракети передбачалося застосовувати композитні технології. Для спрощення конструкції двигуна використовувалася витіснювальна технологія – стиснений газ витісняв пальне і окислювач з баків, дозволяючи обійтися без турбонасоса. Ще одним нововведенням було використання клиноповітряного ракетного двигуна, який дозволяв трохи підвищити ефективність ракети. Вартість пуску оцінювалася в $8 млн. У прес-службі Noosphere Ventures уточнили, що загальний обсяг інвестицій, вкладених в FFS, склав $75 мільйонів

Компанія змогла залучити інвестиції в розмірі $70 млн, і провела вогняні випробування ракетного двигуна, але потім почалися проблеми. Для повного циклу створення ракети потрібно $100 млн, але на черговому інвестиційному етапі інвестори залишили компанію. Причиною відмови у фінансуванні може бути судова тяжба між Virgin Galactic і Firefly. На думку адвокатів Virgin засновник Firefly прихопив з собою деякі розробки компанії, коли працював в ній. Хоча прямих доказів не знайшли, “осад” залишився і підвів на складному етапі. В результаті компанії довелося відправити всіх 159 співробітників у неоплачувану відпустку.


Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

3 КОМЕНТАРІ

  1. О, кацапчик. Мабуть у таксиста чи касира робочий день вже закінчився )

  2. Дуже стрімко розвивається останнім часом космічна галузь, мабуть це вигідне капіталовложення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here