Україна одна з небагатьох країн, що володіють повним циклом створення рідинних ракетних двигунів

7058
 • Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки (РРУ) 4-го ступеня європейської ракети-носія легкого класу «Vega» розроблено ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» і серійно виготовляється ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова».

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу КБ “Південне”.

  БМД під час польоту у складі РРУ забезпечує створення тяги та управління її вектором за тангажем і рисканням, маневрування та відведення з орбіти останнього ступеня РН. Відмінною особливістю БМД є можливість багаторазового запуску у польоті, завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти.

  Основні технічні характеристики РД-843:

  • Вага двигуна – 16,5 кг
  • Пустотна тяга двигуна – 250 кгс
  • Питомий імпульс пустотної тяги – 315,5 с
  • Час роботи в польоті – до 700 с
  • Кількість включень – до 5

  Починаючи з квітня 2010 року, коли була здана замовнику, італійській компанії Avio S.p.A., перша льотна модель БМД, за вісім років виготовлено і відправлено в Італію 16 льотних моделей БМД, 11 з яких вже успішно виконали своє призначення під час пусків з космодрому Куру у Французькій Гвіані (починаючи з 2012 року).

  За цей час РН «Vega» з українським РД-843 вивела на орбіту 26 супутників.

  Про величезний попит на українські двигуни говорить той факт, що у 2017 році було укладено черговий контракт на виготовлення ще 20 блоків маршового двигуна РД-843.