Компанія українського підприємця отримала місце на американському космодромі для запуску власних ракет

11221

Компанія українського підприємця Максима Полякова Firefly Aerospace отримає місце на американському космодромі Ванденберг.

Видання spacenews.com пише, що Firefly Aerospace отримала дозвіл від військово-повітряних сил США і надалі буде співпрацювати з американськими астронавтами, передає MC Today.

У вересні компанія переобладнав майданчик для запуску власної ракети. Firefly Aerospace розробила два носія Alpha і Beta. Перша може доставити на орбіту від 630 до 1000 кг вантажу. Друга – здатна працювати багаторазово.

Перетворення активного урядового пускового майданчика в комерційну експлуатацію значно менш складне і дешевше, ніж розробка нового місця запуску нового покоління, що дозволяє економити роки будівництва об’єктів Firefly і значні капіталовкладення, – сказав Бред Оброкто, директор по запуску компанії. Це дозволяє Firefly оріентовно запустити перший РН Alpha у третьому кварталі 2019 року і до кінця 2020 року розганятися до щомісячних запусків.

 • Firefly як і раніше оцінює варіанти для запуску на східному узбережжі, з об’єктами на військово-повітряній станції Кейп Канаверал, Космічним центром Кеннеді і середнім атлантичним регіональним космодром в Вірджинії.

  Firefly Aerospace — приватне аерокосмічне підприємство, базоване в Остіні (Техас, США), яке розробляє легкі ракети-носії для запуску вантажів у космос. Фірма є прихильником ідеї «Нового космосу» — руху в аерокосмічній промисловості, що має за мету збільшення доступності космосу за рахунок технічних інновацій, що мають зменшити вартість запусків, а також за рахунок подолання адміністративних та логістичних обмежень, пов’язаних зі залежністю від національних космічних установ.

  У жовтні 2016 року підприємство відправило своїх співробітників у відпустку і у квітні 2017 року оголосило про банкрутство. Проте згодом активи фірми були викуплені підприємцем Максимом Поляковим, уродженцем України.

  Всі активи підприємства, а також патенти і ліцензійні угоди, викупив український підприємець Максим Поляков. На базі раніше заснованої ним компанії EOS Launcher та купленої Firefly Space Systems було створено Firefly Aerospace. Загальний обсяг інвестицій, вкладених Поляковим в FFS, склав $75 мільйонів.

  Наразі Firefly Aerospace розробила два ракетоносія:

  • Firefly Alpha – киснево-газова ракета може виводити до 400—500 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту і до 225 кг на сонячносинхронну. У конструкції ракети передбачається застосування композитних технологій. Для спрощення конструкції двигуна використовується технологія витіснення: стиснений газ витісняє пальне і окислювач з баків, дозволяючи обійтися без турбонасоса. Ще одним нововведенням є використання клиноповітряного ракетного двигуна, який дозволяє підвищити ефективність ракети. Вартість пуску оцінюється в $8 млн.
  • Firefly Beta – наразі в розробці на стадії прототипу. Вона складатиметься з кількох Alpha і буде здатна доставляти на орбіту до 1,1 тонни. Також Beta, як і Falcon 9, буде ракетою багаторазового використання.

  Результат пошуку зображень за запитом "Firefly Alpha"


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.