Канада та Україна спільно займатимуться дослідженнями щодо можливостей колонізації місяця

2872
Фото: Державне космічне агенство України

Канадське космічним агентство та Державне космічне агентство України підписали Меморандум про взаєморозуміння

Серед пріоритетів співпраці є дослідження Сонячної та Земної взаємодії, фізики Сонця й планет. Серед них також є проекти з проведення досліджень, що стосуються колонізації Місяця й планет Сонячної системи.

Іншим перспективним напрямком може стати створення спільного ракетного комплексу. ДКАУ очікує від меморандуму максимальне сприяння канадським компаніям у співпраці з українськими. Зі свого боку, керівництво космічного агентства пообіцяли таку ж підтримку для українських підприємств у співпраці з канадськими.

Космічні дослідження – досить дорога забаганка, тому науковці усіх країн намагаються об’єднатись, аби знизити цей фінансовий тягар. Один робить щось одне маленьке, інший – щось інше. Чотири-п’ять країн чи університетів об’єднуються над вирішенням одного завдання, домовляючись спільно використовувати результати дослідження. Як наслідок, кожен вкладає менше ресурсів, а віддачу отримує повну, – говорить керівник ДКАУ Павло Дегтяренко

Зараз українські підприємства вже співпрацюють з канадськими над проектом створення українського супутника зв’язку «Либідь». Паралельно з цим розпочинається новий великий спільний проект над створенням ракетно-космічного комплексу «Циклон 4М» на території Канади. Раніше ДКАУ втілювало його разом із Бразилією, однак два роки тому бразильці розірвали контракт та припинили угоду в той час як Україна виконала близько 90% своїх зобов’язань по проекту. Тепер місце Бразилії може зайняти Канада, бо для них цей проект дуже цікавий, оскільки підвищує незалежність у доступі до космічного простору.

 • Керівник ДКАУ вважає що така співпраця є вигідною для обох сторін, адже Україна має свої ракети, але немає космодрому, побудувати який на території України неможливо, через щільність населення. Канада ж має доступ до Атлантичного океану, тому є спільний інтерес у реалізації цього проекту і з канадського, і з українського боку.

  Також, очільник ДКАУ відмітив корисність нещодавно введеного режиму вільної торгівлі між Канадою та Україною, але зазначив, що окрім традиційної Угоди про вільну торгівлю, треба ухвалювати ще й низку додаткових документів, що дозволять в обидва боки поставляти матеріали й продукцію.

  Йдеться у спільному меморандумі й про колонізацію місяця:

  Ми дійсно обговорювали це, але йдеться про астрономічно дорогі проекти, які є непідйомними навіть для європейської спільноти. Для їх втілення необхідно об’єднувати зусилля усього космічного світу. Хтось виготовлятиме одні комплектуючі, хтось – інші, хтось буде їх інтегрувати, хтось будуватиме пасажирський корабель, хтось – міжорбітальні буксири, хтось – посадкові модулі, хтось доставлятиме паливо на орбіту. Робота знайдеться усім.

  Україна має сучасні технології двигунобудування й досить недорогі ракети-носії, тож зможе забезпечити частину вантажопотоку на орбіту. Місце для України в таких проектах беззаперечно є, вважають обидві сторони.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here