ВМС України до кінця року отримають судно забезпечення

5567
ВМС України до кінця року отримають нове судно забезпечення
Фото: balticshipping.com
 • Аварійно-рятувальний буксир проекту 2262 «Олександр Охрименко», що належить Адміністрації морських портів України (АМПУ) та знаходиться в порту «Южний», передадуть до складу Військово-Морських Сил ЗС України.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на

  Зараз судно знаходиться під арештом в рамках кримінального провадження, яке відкрили за фактом розкрадання коштів при здійснені ремонту судна.

  У 2016 році АМПУ провела тендер по визначенню підрядника ремонту судна. Перемогла компанія ТОВ «Міленіум Меритайм», яка зобов’язалася відремонтувати його за 49 млн. грн. Після завершення ремонту АМПУ перерахувало гроші, але не всі – кілька мільйонів «зникли».

  29 серпня 2017 року департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України та Головне управління контррозвідки СБУ заявили про початок досудового розслідування за фактом заволодіння та розтрати державних коштів в особливо великих розмірах. Відповідальність за це діяння передбачено частиною 5 статті 191 КК України.

  «Реалізуючи злочинну схему, спрямовану на заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах, частина зазначених коштів в сумі 5 мільйонів гривень було перераховано на банківські рахунки інших суб’єктів господарювання, які не чинили жодних послуг з ремонту морського судна-буксира «Олександр Охрименко», і надалі через ряд підприємств з ознаками фіктивності переведені в готівку і розподілені між учасниками протиправної оборудки», – йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

  Судно було заарештовано.

  Не дочекавшись залишку грошей за фактично завершений ремонт, «Міленіум Меритайм» звернулося до господарського суду з позовом про стягнення заборгованості та виграло судову справу. Обидві інстанції підтвердили: АМПУ заборгувало фірмі більше 3 млн грн.

  Побудоване на сінгапурській судноверфі Keppel Fels для СРСР. Спущений на воду був у 1987 році як «Светломор-4».

  Наприкінці 1992 року його зарахували до складу експедиційного загону аварійно-рятувальних і підводно-технічних робіт Чорноморського морського пароплавства, а в 2012 році воно отримало нове ім’я «Олександр Охрименко» і перейшло до складу Морської аварійно-рятувальної служби (МАРС). Пізніше буксир передали в розпорядження Адміністрації морських портів України.

  Короткі технічні характеристики судна:

  Водотоннажність: 2260 тонн

  Довжина: 61 метр

  Ширина: 14 метрів

  Осадка: до 4 метрів

  Двигуни: два дизельні по 1300 кВт

  Екіпаж: 26 осіб

  Автономність: 30 діб при дальності ходу у 5800 миль