В доці Азовського судоремонтного заводу вже чергова група судів

1973
Фото: АСРЗ

Як вже повідомлялося, на АСРЗ проходять судноремонт теплохід «BELLIS» порту приписки Аватіу острова Кука і приймально-транспортний рефрижератор (птр) «Віталій» порт Бердянськ Україна.

На даний момент обидва судна на етапі докування. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

За час докування на теплоході «BELLIS» (довжина 113 метрів, ширина 18 і висота борту 10,1 м) фахівцями заплановано великий обсяг ремонту механізмів, вузлів і систем життєзабезпечення судна.

 • Зокрема, розбирання та ремонт гребного і рульового пристроїв, донно-забортної арматури, корпусних конструкцій, кришок трюмів, і, крім того, – малярних робіт з очищення та фарбуванням корпусу.

  На даному етапі виконано розбирання, дефектація гребного і рульового пристроїв.Для можливості виїмки гребного валу, був демонтований і проміжний вал. В даний момент проводяться ремонтні роботи з пред’явленням ВТК підприємства і незалежному міжнародному органу по класифікації, інспекції та сертифікації – Бюро Верітас.

  Передбачена заміна дейдвудних підшипників (носового і кормового): монтаж, центрування і випробування на непроникність.

  Ремонт рульового пристрою проводиться з демонтажем баллера, пера керма, очищенням деталей, шліфуванням робочих поверхонь баллера вручну із збіркою та пред’явленням замовнику і інспекторам Регістру. Так як за результатами дефектації встановлено, що опорно-упорний підшипник рульового пристрою технічно непридатний до подальшої експлуатації, його замінять на новий.
  Після закінчення ремонту донно-забірної арматури, фахівці розпочнуть випробування кінгстонних вигородок, що використовуються для прийому забортної води або її відкачування за борт. Паралельно виконується ремонт систем життєзабезпечення і безпеки теплохода «BELLIS».

  Оскільки судну всього 10 років (рік побудови 2007), за оцінкою фахівців, стан корпусних конструкцій задовільний, і ремонт, як такий, поки їм не потрібен.

  Підводний і надводний борти судна обмиті прісною водою під великим тиском від морських обростань. Абразивно-струменевим методом корпус судна очищений від старих лакофарбових покриттів. В даний момент на стадії завершення ґрунтування та фарбування корпусу теплохода за певною схемою із застосуванням спеціальної фарби, що запогіє обростанню корпусу водоростями тощо.

  Поступається «сусідові» і габаритами і масштабами ремонту рефрижератор «Віталій». За погодженням із судновласником, тут виконується ремонт гребного і рульового пристроїв, проводиться ремонт водогазонепроніцаємих дверей; очищення і фарбування корпусу та трюмів.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.