На території заводу імені 61 комунара пропонують створити мультивиробничий майданчик

3529

Територію миколаївського державного підприємства «Суднобудівний завод імені 61 комунара» можна оживити лише шляхом передачі його територій в користування відповідального бізнесу.

Таку думку висловив керівник «Південної судноремонтної компанії» Сергій Бурковець. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Nikolaev24.

Так він прокоментував ініціативу голови Миколаївської ОДА Олексія Савченко з перепрофілювання частини території заводу під автомобілебудування і пропозиція народного депутата Олександри Кужель про передачу заводу компанії «НІБУЛОН».

- РЕКЛАМА -
  • На думку Сергія Бурківці влади Миколаєва повинні взяти на себе відповідальність за завод, аж до погашення заборгованості підприємства за рахунок коштів бюджету. Ці гроші місто окупить, вдихнувши життя в підприємство і його потужності.

    На сьогодні «61-й завод» має величезну територію в центрі міста, яка не використовується за профілем. Я бачу вирішення в такий спосіб. Сухий док, плавучий док, стапеля і причальні території розділити на сектори і віддати через конкурс профільним підприємствам, того ж «НІБУЛОН» і іншим, які займаються будівництвом яхт або ремонтом плавзасобів. Їм не потрібні величезні площі, зате вони зможуть ефективно розпоряджатися наявною територією. Таких підприємств на «61-му заводі» може поміститися 5-6. Решту території віддати, знову ж через конкурс, приватникам під виробничі цехи з виготовлення: меблів, металоконструкцій, сендвіч-панелей і інших енергоефективних стройкомпонентов, всього, що тільки можна. В адміралтействі, яке не потрібно заводу для реалізації виробничих функцій, можна розмістити військово-морський ліцей. Головна умова, щоб території не “забивали» для суборенди – за пів роки не запустив виробництво – прощаємося і віддаємо ділянку тому, хто буде працювати. Місто отримає орендну плату за території, благоустрій території, нові робочі місця і надходження до бюджету у вигляді податків, – розповів Сергій Бурковець.

    Директор судноремонтної компанії зазначив, що все залежить від волі міської влади і їх бажання розвивати Миколаїв.

    -Місто має взяти на себе завод, колектив, борги; прописати бізнес-план з адекватною вартістю оренди, щоб у людей був стимул будувати нові цехи і відновлювати приміщення заводу. І життя закипить, все будуть при справі. Запустіть це і потім називайте хоч «хабами», хоч «індустріальними парками», як хочете, проводите форуми та стратегічні сесії хоч по два рази на місяць. Як хочете назвіть, тільки нехай воно запрацює, – зазначив Сергій Бурковець.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.