Миколаївський та Чорноморський суднобудівний завод планують повернути в держвласність

5870
Миколаївський суднобудівний завод «Океан»

Генеральний прокурор України Юрій Луценко має намір зрушити з місця процес повернення в державну власність Чорноморського суднобудівного заводу (ЧСЗ) і ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан».

«Я ставлю собі планку – прийнані, в перших інстанціях завершити процес повернення державі Чорноморського суднобудівного заводу та заводу “Океан”. Ці дві справи сильно затягнулися, і я розумію, що рішення цих справ залежить в більшій мірі від центральних органів в Києві», – сказав він на прес-конференції в понеділок у Миколаєві.

Він також наголосив на необхідності перевірок використання бюджетних коштів та комунального майна.

Як повідомлялося, 5 квітня Генеральна прокуратура України оголосила в розшук групу осіб, підозрюваних в доведенні ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» до банкрутства і нанесенні підприємству збитків на 1,5 млрд грн.

- РЕКЛАМА -
 • Згідно з повідомленням на сайті відомства, на підставі доказів, зібраних в ході досудового розслідування ГПУ в кримінальному провадженні за фактом заволодіння майном і доведення до банкрутства ПАТ НСЗ «Океан», двом екс-керівникам суднозаводу оголошено підозру в скоєнні злочинів, передбачених ст.219 та ч .5 ст.191 Кримінального кодексу України (доведення до банкрутства). Ще трьом, – одному з арбітражних керуючих і двом керівникам компаній, причетних до незаконного заволодіння майном суднозаводу, оголошено підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах групою осіб).

  ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» спеціалізується на виробництві і ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тис. тонн.

  У листопаді 2013 року Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом ПАТ «НСЗ «Океан» за клопотанням близькою, за деякими даними, до власника «Смарт-груп» Вадима Новинського ТОВ «Консалтинг-Гамма» (Кривий Ріг, Дніпропетровська обл).

  9 вересня 2016 року Печерський районний суд Києва наклав арешт на рухоме і нерухоме майно ПАТ «НСЗ Океан» і передав його на відповідальне зберігання директору ТОВ «Океан-Судноремонт», президенту ПАТ НСЗ «Океан» в 2010-2011рр. Леоніду Шумило. У листопаді того ж року Апеляційний суд Києва скасував це рішення.

  ЧСЗ знаходиться в стадії банкрутства з 2014 року. Ініціатором банкрутства виступило ПрАТ «Балаклавське рудоуправління» (Севастополь, АРК), яке, як і ЧСЗ, підконтрольне В.Новинського. Провадження у справі про банкрутство було порушено Госпсудом Миколаївської області на початку лютого 2014 року.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here