Композитний плавучий док від херсонського заводу “Палада” почав обслуговувати судна в кіпрському порту

3479
Фото: Укроборонпром
 • Побудований на Херсонському державному заводі “Палада” (ХДЗ “Палада”) в жовтні 2017 року на замовлення кіпрської Multimarin Shipyards Ltd. композитний плавучий док Ereneos вантажопідйомністю 7,1 тис. тонн почав роботу в порту Лімассола (Кіпр), де в перших числах січня прийняв на обслуговування перше судно.

  Як повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в керівництві ХДЗ “Палада”, прийняте на обслуговування в новому доці судно Burch Williams належить американській компанії Tidewater, передає Національний промисловий портал.

  Як зазначив співрозмовник агентства, до теперішнього часу кіпрський замовник-партнер українського підприємства вже сформував стійкий портфель замовлень на обслуговування суден, що працюють на шельфі Середземного моря.

  З огляду на що ведуться сьогодні світовими компаніями інтенсивні роботи з видобутку вуглеводнів на шельфі Середземного моря, в ХДЗ” Палада “не виключають можливість подальшого розвитку партнерства з кіпрським замовником. На даному етапі сторони розглядають плани з будівництва в інтересах кіпрської компанії ще одного композитного доку для обслуговування суден, зайнятих в освоєнні шельфу Середземного моря, – повідомив він.

  Як уточнив представник ХДЗ, Ereneos став першим доком, побудованим “Палада” під наглядом і на клас Американського бюро судноплавства (ABS).

  Для ABS це був теж перший досвід спостереження і класифікації плавучого доку з таким поєднанням конструкційних матеріалів, – зазначив він.

  Плавучий док Ereneos має максимальну вантажопідйомність 7,100 тис. тонн, довжину стапель-палуби – 120 м. Док спеціально спроектувало конструкторське бюро “Палада” для обслуговування суден освоєння шельфу (offshore vessels).

  Понтон дока виготовлений з морського залізобетону на основі сульфатостійкого портландцементу, вежі – з суднобудівної сталі, що забезпечує зниження експлуатаційних витрат технічного споруди в 2-2,5 раза в порівнянні зі сталевими доками рівної вантажопідйомності.

  Фото: Укроборонпром

  ХДЗ “Палада” на сьогодні єдине в світі суднобудівне підприємство, яке спеціалізується на будівництві композитних плавучих доків нового покоління для обслуговування суден цивільного та військового флоту. Гарантійний термін експлуатації техніки – 50 років. Серед замовників підприємства – Японія, Південна Корея, Фінляндія, Болгарія, Туреччина, Алжир, Хорватія, Франція, ПАР.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.