Українські науковці запропонували оригінальну технологію біоконверсії осадів стічних вод

Мулові поля Бортницької станції аерації перевантажені більш ніж утричі, що загрожує виливом осадів стічних вод у річку Дніпро. 

Як відомо, з головної водної артерії України забезпечуються потреби у водопостачанні 70% населення країни. Отже, потрапляння нечистот у р. Дніпро може призвести до екологічної катастрофи. Згадаймо, зокрема, надзвичайну ситуацію на станції кілька років тому, що виникла через прорив дамби мулового поля.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на EcoTown.

За впровадження енергоощадної технології переробки осадів стічних вод виступають фахівці інституту “Укрводпроект”, Інституту біоорганічної хімії і нафтохімії НАНУ, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Читайте також:  Комунальники Охтирки отримали поповнення до парку комунальної техніки

Наразі проект комплексної реконструкції очисних споруд Бортницької станції аерації, який ПАТ “АК “Київводоканал” реалізує із залученням кредиту Японії, передбачає спалювання мулу.

Як зазначають фахівці, термічний метод утилізації для вологих мулових осадів абсолютно непридатний.

Спалювання таких відходів тягне за собою великі витрати та забруднення повітря, – пояснюють вчені. – Тоді як компостування потребує невеликих витрат – у межах 9 гривень за тонну, проводиться на невеликій технологічній території, не спричиняє викиду токсичних газів в атмосферу і, що істотно, забезпечує отримання значної кількості цінного гумусу для використання у ландшафтному дизайні.

Компостування – процес біотермічного розкладу органічних речовин осадів, що відбувається під дією аеробних мікроорганізмів – вирішує епідеміологічну і токсикологічну проблеми при переробці стоків, наголошує кандидат хімічних наук, технолог Костянтин Чеботько.

Читайте також:  У Києві побудують нову станцію на червоній гілці метро

 

You may also like...

%d блогерам подобається це: