Фото: Студент Українського католицького університету розробив інноваційний прилад – аксесуар до шолому велосипедистів

3806
Фото: Олександр Ласкін

Студент Українського католицького університету Маркіян Зубрицький розробив інноваційний прилад – аксесуар до шолому, їздити з яким стає безпечніше.

Прилад синхронізується із смартфоном, визначає температуру, швидкість руху та реагує на нахили голови й показує повороти та зупинки. Повідомляє Національний промисловий портал.

Я хотів створити аксесуар, який був би корисний для будь-яких людей: починаючи від тих, хто купує велошолом за кількасот гривень і виїжджає з ним раз в місяць, закінчуючи професійними спортсменами, для яких шолом – одна з найважливіших речей, – розповідає Маркіян. – Спершу я порадився з викладачем, який вів курс з робототехніки. Він сказав, що ідея досить цікава і треба братися за неї. Тоді розпочалась робота: найперше я освоїв основи програмування мікроконтролерів, потім заглибився в математику, щоб порахувати усі кути, градуси, з допомогою акселерометра і далі, зібравши це в одне ціле, приступив до технічного втілення.

Пристрій має Bluetooth-модуль, який дозволяє підключитися до смартфону, котрий, у свою чергу, зчитує покази і відображає їх на екрані в реальному часі: поворот, стопсигнал, швидкість руху, температура. Також можна задавати маршрут, якими ви часто їздите. Програма запам’ятовує його і синхронізує з датчиками на шоломі. Відповідно, повороти включатимуться у потрібний момент автоматично, – розповідає Маркіян.

Нині винахіднік розробляє каркас для приладу, щоб пристрій мав естетичніший вигляд. У каркас потрібно сховати усю цю конструкцію, яка наразі знаходиться поверх шолому.

Я вирішив надрукувати цей каркас на 3D-принтері, котрий знаходиться у нашому ІT просторі УКУ. Сконструював 3D-модель і друкував її упродовж двох тижнів, оскільки довелося працювати над окремими деталями. Спершу я хотів надрукувати одразу всю модель, але виявилось, що принтер справився б з цим завданням за 15 годин, а це довше ніж робочий день. Залишати принтер увімкненим на ніч не правильно з техніки безпеки, тим паче сам пластик, який тоненьким витком подається з котушки в принтер, може обірватися і тоді принтер намарно виконуватиме роботу. Відтак, вирішили поділити майбутній каркас на окремі запчастини, надрукувати їх, а вже потім скріпити.

Окрім роботи над корпусом, планую додати акумулятор та розробити систему заряду, розряду. Коли ці етапи завершу – дам потестувати іншим людям. Багато важливих моментів я можу банально не помітити. А загалом пристрій можна удосконалювати до безкінечності: на приклад розробити ще й рукавиці, на яких теж світитимуть повороти. Або ж набір освітлювальної техніки, що кріпиться безпосередньо на велосипед. І усі ці додатки будуть синхронізовані з пристроєм на шоломі, який виконуватиме роль керування, – зазначає Маркіян.

 • У майбутньому Маркіян хоче спробувати себе у розробці роботів, смартпристроїв, або штучного інтелекту.

  Було б класно розробляти роботів десь у далекій Японії, – резюмував Маркіян.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.