Відзавтра патрульна поліція почне отримувати лазерний вимірювач швидкості TruCAM для фіксації перевищення швидкості

19488
 • Завтра, 28 вересня, патрульна поліція почне отримувати лазерний вимірювач швидкості TruCAM для фіксації порушень правил дорожнього руху, зокрема перевищення швидкості.

  Про це повідомив фахівець з питань законодавчого забезпечення безпеки дорожнього руху та заступник голови Координаційної ради Загальнонаціонального Форуму безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв на своїй сторінці Facebook, передає УНІАН.

  Патрульна поліція отримала на руки сертифіковані і повірені “Труками”. Крім швидкості, прилад може фіксувати факт порушення правил зупинки або стоянки в прив’язці до часу і простору! А це означає, що при наявності водія буде виписаний штраф. А при його відсутності – евакуація ТЗ на штрафмайданчик!, – зазначив він.

  Разом з тим, майбутнє надходження TruCAM підтвердив директор Департаменту МВС України Артем Шевченко.

  Вони у нас вже були. Вони не надходили. Завтра надійдуть… вже завершений процес пересертифікації, їх треба було юридично ще раз пересертифіковувати, – сказав Шевченко.

  Вони були пересертифіковані. Головний елемент – початок контролю швидкості. Але їх небагато, – додав він.

  Представник МВС заявив, що патрульні почнуть використовувати TruCAM “найближчим часом”. Водночас пообіцяв, що про всі деталі Департамент патрульної поліції НПУ повідомить завтра, 28 вересня.

  TruCAM — лазерний вимірювач швидкості, оснащений режимом відеофіксації. Основна відмінність приладу від «Візира» і йому подібних — він використовує не радіохвилю, а світловий промінь — лазер, який дозволяє зафіксувати перевищення швидкості конкретного автомобілю в потоці транспорту на відстані, що перевищує кілометр.

  Відомості про дату, час і місце розташування (координати) автомобіля, які видає TruCAM, автоматично надходять від вбудованого в прилад GPS-приймача. Початок фіксації порушення можливий на відстані до 1200 метрів.