У Харкові після капітального ремонту відкрили оновлений Центр реінтеграції для безхатьків

1809
 • Міський Центр реінтеграції для бездомних осіб відкрили на вул. Миру, 102 після капітального ремонту.

  У відкритті центру взяли участь заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, менеджер проекту соціальної інфраструктури Німецької федеральній компанії «GIZ Україна» Рене фон Прондзінскі, молодший менеджер проекту «Ініціативи інфраструктурної програми для України» компанії «GIZ» Бенжамін Шедер-Бішін, голова Адміністрації Індустріального району Ольга Вельможна і директор Центру реінтеграції бездомних осіб Олексій Сорокін. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Харківської міськради..

  За словами віце-мера, проект реалізований за фінансової підтримки Німецької компанії «GIZ Україна». Зокрема, за кошти німецьких партнерів було проведено капітальний ремонт будівлі: відремонтовано покрівлю, утеплено фасад будівлі, замінено вікна, система водопостачання та опалення, проведені оздоблювальні роботи. Також в центрі обладнані приміщення для людей з обмеженими можливостями. Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що за рахунок коштів міста наступного року  буде проведено благоустрій території центру.

  Величезне спасибі компанії «GIZ», за те що вони прийняли нашу пропозицію, і ми почали реалізовувати цей великий проект. Рене фон Прондзінскі реагував на кожне наше прохання і ініціативу. Велике спасибі Бенжаміну Шедеру, тому що без командної підтримки з німецької сторони навряд чи ми б здійснили цей проект, – зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

  В ході огляду центру менеджер проекту Рене фон Прондзінскі зазначив, що задоволений результатами виконаної роботи. За його словами, ремонтні роботи були проведені із застосуванням енергоефективних технологій, що допоможе в подальшому значно заощадити споживання електроенергії та тепла.

  Для нас цей проект став своєрідним викликом, оскільки ми мали справу з людьми, у яких немає даху над головою і які залежать від погодних умов. Нам дуже приємно, що ми відкриваємо цей центр до настання холодів. Це дуже важливо, щоб люди могли перебувати в холодну пору року в нормальних умовах, – сказав Рене фон Прондзінскі.

  На двох поверхах центру розташовані кімнати для ночівлі для чоловіків, для жінок і для людей з обмеженими можливостями. Також є відділення реінтеграції бездомних осіб та соціальної адаптації людей, які вийшли з місць позбавлення волі. В установі люди зможуть отримати послуги медичного та соціального характеру, їм допоможуть відновити документи, оформити допомогу, а також знайти рідних. У разі необхідності з постояльцями працюватиме психолог.

  У центрі одночасно можуть отримувати соціальні послуги до 165 осіб. Люди, які з різних причин залишилися без житла, можуть ночувати в притулку необмежену кількість часу. Колишні в’язні можуть жити в центрі до трьох місяців, поки не налагодять соціальні зв’язки.

  Як зазначила віце-мер, крім людей, що залишилися без житла в силу складних життєвих обставин, послугами центру користуються і бездомні особи, для яких бродяжництво стало способом життя.