Українським стартапом зацікавилися Samsung Mobile та Schneider Electric

4297
 • Український стартап Meredot пропонує відмовитися від дротів живлення

  Чернігівські інженери зі стартапу Meredot пропонують заряджати електромобілі без проводів та відмовитися в побуті від більшості електророзеток. Ідеєю вже зацікавилися великі світові компанії.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Дім Інновацій 

  Стартап лише за рік виріс у проект, що зацікавив світових лідерів різних галузей — Samsung Mobile, Schneider Electric та інших. Зараз команда з Чернігова розробляє рішення, яке заряджатиме дистанційно електромобілі, дрони, роботи-пилососи та  інші пристрої та машини.

   

  Рік тому, коли у мене народилася дитина, я перейнявся безпекою в будинку. Ви розумієте, все ось ці стандартні заходи — заглушки для розеток та інше. І тоді я подумав: «А чому б не зробити абсолютно безпечну розетку?». Так як я інженер-електронік за освітою, я уявляв, як це потенційно можна зробити. Я зібрав команду, і ми разом приблизно за півроку зробили перший прототип цієї розетки, який і представили в Києві на iForum цієї весни, – розповідає керівник та засновник стартапу Роман Бисько.

  Ідею Романа на початку було сприйнято доволі прохолодно, втім молоді батьки і дизайнери інтер’єрів оцінили перспективи продукту і навіть готові були робити оптові замовлення. Команда розробила стенд, на якому демонструвала, як будуть виглядати бездротові побутові прилади та елементи освітлення на підлозі звичайного будинку, офісу або квартири. За задумом розробників можна зробити приховану проводку в підлозі, і підключати до неї лампи, телевізор, іншу побутову техніку, заряджати робот-пилосос, тощо.

  Перший свій «конкурс» стартап Meredot виграв ще з першою версією електророзетки та потрапив в топ 50 із 500 стартапів акселераційної програми MassChallenge Israel 2018, де зараз стартап проходить акселерацію. Ментори допомогли розвинути ідею підлогового пристрою, який може забезпечити живленням обладнання, що на ньому встановлено. За задумом це буде килимок розміром 40х50 см, на який можна буде встановити будь-яку кількість пристроїв сумарною потужністю до 200 Вт.

  Ми плануємо, що рішення для електромобіля забезпечить передачу енергії на відстані в 30 см з ККД близько 80%. Десь внизу машини буде передбачено приймальний пристрій, а 30 сантиметрів зазору буде цілком достатньо. На більшу відстань передавати енергію з даними технологіями проблематично: наприклад, на відстані в 1 метр втрати енергії будуть дуже великі: ККД складе лише близько 5%. Для порівняння — у нашого підлогового килимка, який ми вже прорахували, ККД становить близько 87-88%, – каже Роман

  Зараз в планах команди поїздка в Сінгапур на Innovation Summit, де стартап вже потрапив в топ-20 із концепцією Life without cables. Також стартап вийшов на прямий контакт із гігантом енергомашинобудівної галузі Schneider Electric.  Крім того Meredot вже підписав лист про наміри з акселератором Cork BIC в Ірландії та відкриє  там головний офіс.