Одеський стартап 3D-друку веде переговори з промисловими гігантами

3248

Одеський стартап Kwambio з 3D-друку керамічних виробів зацікавив General Electric та Tesla

У 2016 році Kwambio відкрив першу в Європі фабрику для 3D-друку керамічних виробів. В кінці 2017 року компанія представила перший високоточний і швидкісний 3D-принтер Ceramo One. На виставці CES в Лас-Вегасі він зацікавив промислові компанії по всьому світу, серед яких – General Electric і Tesla.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на газету «Факти».

- РЕКЛАМА -
 • Стартап Kwambio починався як онлайн-платформа для дизайнерів, де ті розміщували свої дизайнерські моделі, а клієнти могли роздруковувати їх на своїх 3D-принтерах. Втім, до власного виробництва розробники прийшов не відразу, адже компанія зіткнулася із відсутністю технології, яку вирішила розробити самостійно.

  Фабрику розмістили в Одесі на території заводу «Стальканат». Зараз на фабриці працюють 30 чоловік. Над технологією друкування і принтером працюють сім інженерів. На нещодавній виставці споживчої електроніки CES в Лас-Вегасі було представлено принтер Ceramo One. Всього за кілька днів одесити отримали попередні замовлення на чотири принтери, які клієнти отримають вже цього літа. Ціна одного такого принтера – 25 тисяч доларів.

  Вдалося знайти дистриб’юторів в США, Канаді, Німеччині, Італії і навіть Чилі. Отримали потенційні запити на співпрацю від великих промислових компаній, військово-оборонного комплексу США. Їх насамперед цікавить друк форм для лиття металевих виробів. Ведемо переговори з General Electric і Теsla щодо друку керамічних деталей для їх автомобілів. Проявили інтерес дизайнерські студії в США і Європі, які хочуть мати свою міні-фабрику для друку, щоб запускати невеликі лімітовані лінії керамічних виробів, – розповідає засновник компанії Володимир Усов.

  Оскільки на принтері Ceramo One можна надрукувати й кісткові імпланти, стартап проводить експеримент і тестує біопорошки спільно з європейськими лабораторіями. Для того щоб запустити такий сервіс, треба отримати безліч дозволів, сертифікувати матеріали і технологію. Одесити розраховують, що це займе близько двох років.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here