Одеський стартап 3D-друку веде переговори з промисловими гігантами

3400
 • Одеський стартап Kwambio з 3D-друку керамічних виробів зацікавив General Electric та Tesla

  У 2016 році Kwambio відкрив першу в Європі фабрику для 3D-друку керамічних виробів. В кінці 2017 року компанія представила перший високоточний і швидкісний 3D-принтер Ceramo One. На виставці CES в Лас-Вегасі він зацікавив промислові компанії по всьому світу, серед яких – General Electric і Tesla.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на газету «Факти».

  Стартап Kwambio починався як онлайн-платформа для дизайнерів, де ті розміщували свої дизайнерські моделі, а клієнти могли роздруковувати їх на своїх 3D-принтерах. Втім, до власного виробництва розробники прийшов не відразу, адже компанія зіткнулася із відсутністю технології, яку вирішила розробити самостійно.

  Фабрику розмістили в Одесі на території заводу «Стальканат». Зараз на фабриці працюють 30 чоловік. Над технологією друкування і принтером працюють сім інженерів. На нещодавній виставці споживчої електроніки CES в Лас-Вегасі було представлено принтер Ceramo One. Всього за кілька днів одесити отримали попередні замовлення на чотири принтери, які клієнти отримають вже цього літа. Ціна одного такого принтера – 25 тисяч доларів.

  Вдалося знайти дистриб’юторів в США, Канаді, Німеччині, Італії і навіть Чилі. Отримали потенційні запити на співпрацю від великих промислових компаній, військово-оборонного комплексу США. Їх насамперед цікавить друк форм для лиття металевих виробів. Ведемо переговори з General Electric і Теsla щодо друку керамічних деталей для їх автомобілів. Проявили інтерес дизайнерські студії в США і Європі, які хочуть мати свою міні-фабрику для друку, щоб запускати невеликі лімітовані лінії керамічних виробів, – розповідає засновник компанії Володимир Усов.

  Оскільки на принтері Ceramo One можна надрукувати й кісткові імпланти, стартап проводить експеримент і тестує біопорошки спільно з європейськими лабораторіями. Для того щоб запустити такий сервіс, треба отримати безліч дозволів, сертифікувати матеріали і технологію. Одесити розраховують, що це займе близько двох років.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.