Дві українки придумали велосипедний антикрадій

2089

Українські винахідниці самі у себе на кухні спаяли перший прототип гаджета, який дозволяє знайти викрадений байк. Скоро він з’явиться в продажу

Україні регулярно крадуть велосипеди. А знайти їх досить проблематично, так як злодій може запросто відправити велосипед в інше місто, де його ніхто навіть не шукатиме.

Як боротися з цією проблемою? Про це задумалися дві українські винахідниці, натхненні космічними технологіями NASA.

 • Засновники стартапу Finder Алла Божко і Катерина Стеценко в відео-інтерв’ю LIGA.net розповіли про пристрій, що дозволить знаходити викрадені велосипеди.

  Частина бесіди редакція публікує в розшифрованому вигляді: 

  – Як працює стартап?

  За допомогою спеціального пристрою в велосипедної вилці і веб-сервісу можна відстежити на онлайн-карті, де знаходиться велосипед. Також можна попередити саму крадіжку. В цьому і полягає основна відмінність від інших велосипедних маячків. Людині приходить повідомлення в момент, коли його велосипед вже чіпають.

  – Яку технологію ви використовуєте для трекінгу?

  – GPS в зв’язці з GSM (сім-карта). Координати відправляються відразу на сервер і відразу відображаються на карті.

  – Тестували чи прототип?

  – Так. Сигнал відмінно проходить через саму велосипедну вилку. Екранування немає. Є швидкий лінк, який можна буде надати поліції (або одного). Щоб вона оперативно відстежила пропажу і повернула її.

  – Вам потрібні інвестиції?

  – Насправді, так, прийшов той момент, коли ми вже виходимо на більш серйозний рівень. До цього ми справлялися своїми силами. Скоро будемо запускати виробництво. Є попередні замовлення. Для цього потрібно залучати інвестиції та гранти.

  – Де знаходиться ваш потенційний ринок?

  – Старт в Україні. А далі вже США, Європа. В Амстердамі дуже багато велосипедів. Ми аналізували ринок впроваджувалися в велосообщества (ми самі велосипедисти) і спілкувалися з великими мережами магазинів. Орієнтуємося як на b-to-b, так і на b-to-c.

  – Скільки буде коштувати пристрій?

  – $ 35. Для кожного ринку буде окрема бізнес-модель.

  – Чи не буде це дорого для України?

  – Буде. Тому ціна буде інший в Україні. Якби говоримо про ринок Європи і США, то там виникають такі додаткові витрати як доставка, плюс оформлення патентів та інших документів. Тому для цих регіонів ціна буде формуватися інакше.

  – Ви самі паяете?

  – Так, нам довелося навчитися паяти по інтернету. Починали на кухні. Кіт був в шоці. І перший пристрій ми згуртували самі. Зараз вже у нас зібралася команда інженерів, електронників, програмістів. Кістяк команди – 10 осіб.

  – На Kickstarter підете?

  – Обов’язково.

  – Яку суму будете залучати?

  – Ми ще підрахуємо.

  – Мільйон доларів?

  – Ну куди ж без мільйона.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.