Дві українки придумали велосипедний антикрадій

2052

Українські винахідниці самі у себе на кухні спаяли перший прототип гаджета, який дозволяє знайти викрадений байк. Скоро він з’явиться в продажу

Україні регулярно крадуть велосипеди. А знайти їх досить проблематично, так як злодій може запросто відправити велосипед в інше місто, де його ніхто навіть не шукатиме.

Як боротися з цією проблемою? Про це задумалися дві українські винахідниці, натхненні космічними технологіями NASA.

 • Засновники стартапу Finder Алла Божко і Катерина Стеценко в відео-інтерв’ю LIGA.net розповіли про пристрій, що дозволить знаходити викрадені велосипеди.

  Частина бесіди редакція публікує в розшифрованому вигляді: 

  – Як працює стартап?

  За допомогою спеціального пристрою в велосипедної вилці і веб-сервісу можна відстежити на онлайн-карті, де знаходиться велосипед. Також можна попередити саму крадіжку. В цьому і полягає основна відмінність від інших велосипедних маячків. Людині приходить повідомлення в момент, коли його велосипед вже чіпають.

  – Яку технологію ви використовуєте для трекінгу?

  – GPS в зв’язці з GSM (сім-карта). Координати відправляються відразу на сервер і відразу відображаються на карті.

  – Тестували чи прототип?

  – Так. Сигнал відмінно проходить через саму велосипедну вилку. Екранування немає. Є швидкий лінк, який можна буде надати поліції (або одного). Щоб вона оперативно відстежила пропажу і повернула її.

  – Вам потрібні інвестиції?

  – Насправді, так, прийшов той момент, коли ми вже виходимо на більш серйозний рівень. До цього ми справлялися своїми силами. Скоро будемо запускати виробництво. Є попередні замовлення. Для цього потрібно залучати інвестиції та гранти.

  – Де знаходиться ваш потенційний ринок?

  – Старт в Україні. А далі вже США, Європа. В Амстердамі дуже багато велосипедів. Ми аналізували ринок впроваджувалися в велосообщества (ми самі велосипедисти) і спілкувалися з великими мережами магазинів. Орієнтуємося як на b-to-b, так і на b-to-c.

  – Скільки буде коштувати пристрій?

  – $ 35. Для кожного ринку буде окрема бізнес-модель.

  – Чи не буде це дорого для України?

  – Буде. Тому ціна буде інший в Україні. Якби говоримо про ринок Європи і США, то там виникають такі додаткові витрати як доставка, плюс оформлення патентів та інших документів. Тому для цих регіонів ціна буде формуватися інакше.

  – Ви самі паяете?

  – Так, нам довелося навчитися паяти по інтернету. Починали на кухні. Кіт був в шоці. І перший пристрій ми згуртували самі. Зараз вже у нас зібралася команда інженерів, електронників, програмістів. Кістяк команди – 10 осіб.

  – На Kickstarter підете?

  – Обов’язково.

  – Яку суму будете залучати?

  – Ми ще підрахуємо.

  – Мільйон доларів?

  – Ну куди ж без мільйона.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here